CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Denizli Büyükşehir Belediye Binası önünden seçim vaatlerini vermeye son hız devam ediyor. Başkan Adayı Çavuşoğlu’nun son vaadi ise; 1. derece deprem kuşağı üzerinde kurulu olan Denizli’nin en büyük sorunu, depreme yönelik oldu.

Başkanların İlk İcraatı Takdir Topladı Başkanların İlk İcraatı Takdir Topladı

“DEPREM DEĞİL DAYANIKSIZ BİNALAR ÖLDÜRÜR”

Sözlerine ‘Deprem değil, dayanıksız bina öldürür’ sözünü hatırlatarak başlayan Çavuşoğlu, çözüm olarak depreme dirençli ‘Yeni Denizli’ projesini ve detaylarını açıkladı.

 “DEPREME DAYANIKLI YENİ DENİZLİ GELİYOR”

Depreme dayanıksız binaların tespit edilerek içinde yaşayan vatandaşların ise, Yeni Denizli’de aynı metrekareye sahip evlere yerleştirileceğini söyledi. Depreme karşı Denizli’nin hazır hale getirileceğinin, tüm imkanları seferber edeceğini belirten Çavuşoğlu, Yeni Denizli’de kreş, yaşlı bakım evi ve diğer yaşam alanlarının unutulmayacağını belirterek, “Fakirin, garibanın elindeki ev ‘Ranta kurban gitmesin’ diye Yeni Denizli’yi nerede yapacağımızı söyleyemeyiz.

Ama 150 metrekare eviniz varsa yenilendikten sonra yine 150 metrekare olacak. Ama dirençli bir kent yaratacağız. Modern alt ve üst yapı, sosyal tüm imkanlarıyla yeni alanlarda vatandaşlarımız güven içinde yaşayacak’’ dedi.