CHP Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Denizli’de huzuru, mutluluğu, yalnız olmadıklarını kentin değerleri olan yaşlı vatandaşlara hazırladıkları projeleri hayata geçirerek göstereceklerini söyledi.

Fahrettin Koca, Eşyalarını Toplayıp Bakanlıktan Ayrıldı mı? Fahrettin Koca, Eşyalarını Toplayıp Bakanlıktan Ayrıldı mı?

“ONLAR BİZİM DEĞERLERİMİZ”

Denizli’de belediye hizmetlerinde hassasiyetle yaşlı vatandaşlara ulaştıracak projelerini açıklayan Çavuşoğlu, “Toplumumuzun önemli bir kısmını oluşturan yaşlılarımız, yaşayan tecrübe abideleridir. Milli ve manevi değerlerimizin, kültürel yaşantılarımızın taşıyıcısı yaşlılarımızı her gün hatırlayıp, onlara bunu hissettirmemiz lazım. Toplumumuzun önemli bir bölümünü oluşturan yaşlılarımızın gönüllerini hoş tutarak, onlara saygı, hürmet ve hizmeti eksik etmemiz gerekmektedir. Maalesef çoğu günümüzde emekli maaşıyla ayakta kalmaya, olumsuz şartlarda yaşamaya çalışmaktadır. El uzatılmayan yaşayan hazinelerimiz, yalnızlaşmaktadır. Bülent Nuri Çavuşoğlu olarak size söz!

Whatsapp Görsel 2024 03 10 Saat 13.27.08 23Fe7A8E

Dönemimizde yaşlılarımızın tüm ihtiyaçları karşılanan, sağlıklı, sevdikleri ile birlikte ve huzur içinde geçirmeleri için ne gerekiyorsa yapacağız. Yaşlı bakım evlerinde yaşlılarımız, kendi özel eşyalarını da getirebilecekleri odalarda konaklayacak. Alanın uygunluğuna göre bireysel konaklama alanları da oluşturulabilecek. Geçici süre bakıma ihtiyacı olan yalnız yaşlılarımıza ihtiyaçları olan süre boyunca bakım ve tedavisi sağlanacak. Her bir yaşlı bakım merkezinin sosyal faaliyet ve etkinlik alanları olacak. Herhangi bir rahatsızlığı olmasa bile rutin sağlık kontrolleri ve izlemesi yapılacak. Beslenme ve diyet kontrolleri sağlanacak. Psikolojik destek sağlanacak. Bu merkezde kalanların yakınları ziyarete geldiğinde beraber vakit geçirebilecekleri özel mekanlar olacak, konaklama imkanları oluşturulacak” dedi.

Whatsapp Görsel 2024 03 10 Saat 13.27.08 17Fe9B09

YALNIZ YAŞAYAN YAŞLILARA ÖZEL HİZMET

CHP Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu, yalnız yaşayan yaşlı vatandaşlara yönelik olarak, “Yaşlılarımızı yalnızlığa terk etmemek için; evlerinin temizliği, kuaför, kişisel temizlik gibi bakım hizmetleri, fizyoterapi, serum, sonda, psikolojik-sosyal desteklerini de sağlayacağımız” dedi.

Editör: Haydar Buğra Tokmak