Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimleri için Çal Belediye Başkan adayını Ahmet Hakan olarak belirledi. Belediye Başkan Adayı Hakan, CHP Çal İlçe Başkanı Ömer Dağlı ile birlikte Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın açıklamasında bulundu. 2014 yılından beri sahalarda bulunduğunu ifade eden Hakan; “Cumhuriyet Halk Partisi’nin mutfağından, özünden gelmiş bir insanım. Bu dönem Çal’da güzel şeyler olacak. Sahadan gelen bilgiler ve çalışmalarımız o doğrultuda. Çal halkımız ile birlikte kazanıp, 31 Mart’ta bu değişimi zaferle taçlandıracağız” diye konuştu. Seçimi kazanmadı durumunda hayata geçirmek istediği projelere dair de bilgiler veren Hakan, “Projelerle ilgili başkan ve ekibi olacak. ‘Liyakatli kadrolar’ dediğimiz kadrolarımız olacak. 11-12 kişiden oluşan bir ekibimiz var. Projelendirme aşamasında bunlardan da fikir alacağız. Büyükşehir olarak yapacağımız projelerimiz var, Çal Belediyesi olarak yapacağımız projelerimiz var. İkisinin ortak noktada buluştuğu birlikte yapılacak projeler var” ifadelerini kullandı.

“EN BÜYÜK PROJELERİMİZDEN BİR TANESİ; ‘TERSİNE GÖÇ”

En çok önem verdikleri projelerinin ‘Tersine Göç’ projesi olduğunu ifade eden Hakan, şunları kaydetti: “2014’te Çal’ın nüfusuyla ilgili ilçemizde 21-22 bin civarlarında bir nüfus vardı. 2024’e gelindiğinde ilçenin nüfusu, Çal nüfusu 17-18 binlere geriledi. İlçemiz nüfusunu kaybetmek üzere. Bu nüfus kaybı; ekonomiyi, eğitim hayatını, sanatsal ve kültürel faaliyetleri etkiliyor. Bu noktada önce teşhisi düzgün yapmalıyız. Niçin bu göç oluyor? Neden insanlar ilçede durmuyor, il merkezi veya başka yerlere göç ediyor? Tespit noktasında ekiplerimizle çalışıyoruz. Sonra da bu göçü tersine çevirme adına yapacağımız hamleler var. Bu projeyi çok önem veriyoruz. Çal’ı daha iyi yerlere getirmek için elimizden geleni yapacağız. Temsilde de sıkıntı oluyor. İlçemiz, 13+2 meclis üyesi temsili varken, bugün 1 kontenjanı ve 10 meclis üyesi ile temsil edilecek. Temsilde 3 değerli meclis üyesini kaybetmişiz” dedi.

CHP Denizli Milletvekili Karaca Hastanede Ameliyat Oldu CHP Denizli Milletvekili Karaca Hastanede Ameliyat Oldu

WhatsApp Image 2024-01-03 at 16.46.13

“GENÇLERİMİZLE İLGİLİ SOSYAL TESİS PROJEMİZ OLACAK”

“Gençlerimizle ilgili sosyal tesis projemiz olacak” diyen Başkan Adayı Hakan, “Gençlerin Çal’da durması, gençlerin kendi sosyal yaşamlarını idame ettirmeleri noktasında orada olması lazım. Ayrıca istihdam noktasında güzel yatırımlar yapacağız. Öğrencilerimiz taşımayla Çal’a okumaya geliyor. Liseyi kazanınca da Denizli’ye geliyor. Bu tarz okullar neden Çal’da olmasın? İlçede Anadolu lisesi var ama diğer meslek guruplarıyla ilgili ara eleman yetiştirilen kurumların da Çal’da olması lazım” ifadelerini kullandı.

“SOKAKTAKİ TAVIR DEĞİŞİM İSTİYOR”

“Sokaktaki tavır değişim istiyor, bir değişim istiyorlar” diyen Hakan, “Çal’ın değişeme gebe olduğu kesin. Partimizin arkamızda olacağı kesin. Bu dönem kavgasız, dövüşsüz, patırtısız bir aday tespitine gidildi. Son derece de güzel oldu. Memnuniyet noktasında mutlaka bizim ismimizle ilgili memnun olmayan insanlar vardır. Bizim işimiz, birleşe birleşe kazanmak. Ben resmi işlemlerden geçmiş bir adayım, diğer isimler aday adayı. Mutlaka oralardan da birliktelik sağlanacak belki ayrılık sağlanacak. Belki de Çal’da 4’üncü bir yol olacak. CHP’nin Çal’da kült bir oyu var. 4 bin-4 bin 500 bareminde bir oy. Bizim hedefimiz seçimi birleşe birleşe kazanmak. Biz, gönül ittifakı yapacağız. Bu noktada sayıyı 6-7 binlere çıkaracağız” dedi.

Editör: Haydar Buğra Tokmak