CHP Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Tele 1 ve Habertürk ekranlarının konuğu oldu. Tele 1’de Seçime Doğru programında Ülkü Çoban’ın misafiri olan Çavuşoğlu, birçok soruya içtenlikle yanıt verdi.

I M G 20240313 W A0016

“4 YIL KAMYON KASASINDA KARPUZCULUK YAPTIM”

“Hayat mücadelesine çocuk yaşta başlamışsınız, nasıl bir belediye başkanı olursunuz?” sorusuna Çavuşoğlu, “Ortaokul yıllarımda 4 senem kamyon kasasında karpuzculukla geçti, sonra sağlık meslek lisesi okudum, sağlık personeli olarak çalıştım, sonra avukat oldum. Nasıl bir belediye başkanı olurum sorusuna gelirsek, halkın içinden gelen bir başkan adayıyım. Sorunları, sıkıntıları, talepleri, vatandaşın neyi beklediğini biliyorum. Halkın içinden gelen bir isim olarak halkın derdinden en iyi ben anlarım” sözleriyle yanıt verdi.

EN ÖNEMLİ ŞEY VERİLEN SÖZÜ YERİNE GETİRMEK”

Programda seçim vaatleri sorulan Çavuşoğlu, “Önemli olanın vaat etmek değil, hayata geçirmek. Bizde güzel Denizli’mizin geleceği için projelerimizi bir bir duyurduk, açıkladık. Üzerinde çok çalıştık. Görev dönemimizde verdiğimiz tüm sözleri tutacağım” dedi.

Çavuşoğlu, deprem konusuna da ayrı başlık açtı. Yeni Denizli projesini ve deprem dirençli kent olmanın önemini anlattı.

I M G 20240313 W A0015

HABERTÜRK’ÜN KONUĞU OLDU

Bülent Nuri Çavuşoğlu bu yayının ardından Habertürk ana haber bülteninde Mehmet Akif Ersoy’un sorularını yanıtladı. Çavuşoğlu programda mevcut yönetimin vadedip yapmadıklarını anlattı.

Çal’da Bir İlki Gerçekleştirdiler, Belediye Meclisine İki Kadın Seçtiler Çal’da Bir İlki Gerçekleştirdiler, Belediye Meclisine İki Kadın Seçtiler

Çavuşoğlu; “Teknokent, 2. Üniversite, stadyum, 250 tl taksitle ev… gibi gerçekçi olmayan vaatler yerine ayağı yere basan projelerimiz var. Çocukların süt içemediği, evine ayda 1 kez bile olsa et girmeyen ailelerin bulunduğu bir şehirde uçuk projeleri gündeme getirmenin hiçbir inandırıcılığı yok. Denizli boşanmanın en yüksek olduğu iller arasında birinci. Suç oranının yüksek olduğu şehirler arasında da ikinci” dedi.

“DENİZLİ’NİN MARKASI YOK”

Sunucu Mehmet Akif Ersoy bu sözleri şaşkınlıkla karşıladı. “Denizli zengin bir kent diye biliyorum yanlış mı biliyorum?” diye sordu.

Çavuşoğlu ise; Denizli’nin zenginliğinin tabana yayılmadığını kaydederek; “Üretimde tekstil, mermer var ama katmadeğer yaratacak marka yok. Turistler Denizli’ye geliyor, sadece Pamukkale’yi görüp gidiyor. Tur Kültürünü oluşturarak turizmi genele yayacağız. Pamukkale’ye gelen turisti Denizli’nin bütün güzelliklerini görmeden bırakmayacağız” ifadelerini kullandı.

I M G 20240313 W A0012

“AYAKLARI YERE BASAN, HALKA DOKUNAN PROJELERLE GELİYORUZ”

Mehmet Akif Ersoy, “2014’te vaat ettiler yapmadılar diyorsunuz ama sonraki seçimde yine Ak Parti seçilmiş, bu kadar problemlerin olduğu bir kentte neden hep Ak parti yüksek oy aldı peki?” diye sordu.

Çavuşoğlu, “Geçen dönem ittifaklar vardı. Özeleştirimizi yaptık. Bu dönem üretim endeksli hayali olmayan projeler değil, ayakları yere basan halka dokunan sosyal belediyecilik odaklı projelerimiz var. Bunların sokakta karşılığını aldık” şeklinde yanıt verdi.

“İnsanlar üretmiyor, yaşam şartları hem bu nedenle hem de kötü ekonomi politikaları yüzünden giderek kötüleşiyor. Pandemi döneminde üretimin önemini anladık” diyen Çavuşoğlu, sosyal belediyecilikle üretimi geliştireceklerini söyledi.

I M G 20240313 W A0017

“TARIM VE HAYVANCILIĞA TAM DESTEK”

Çavuşoğlu yayın sırasında kırsal mahallelere yönelik projeleri hakkında da bilgi verdi. Hayvancılara yönelik gebe düğe projesini anlattı, tarımda mazot, gübre, fide ve tohum desteği vereceklerini ifade etti. CHP adayı yem fabrikası inşa etmek istediklerini belirterek, çiftçinin ürettiği sütü 2-5 yaş arası çocuklara ulaştıracaklarını kaydetti.