Şeref Arpacı : “Daha Başlamadan Halkın Cebine El Uzatıldı” Şeref Arpacı : “Daha Başlamadan Halkın Cebine El Uzatıldı”

Cumhuriyet Halk Partisi’nde 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri için aday belirleme çalışmaları devam ediyor. Parti içi değerlendirmelerde ve genel merkezin Denizli’de gerçekleştirdiği ankette PAÜ eski rektörü Hasan Kazdağlı isminin öne çıktığı iddiası gündemde bomba etkisi yarattı.  Pamukkale Üniversitesi eski rektörlerinden olan Kazdağlı, 14 Mayıs seçimlerinde CHP’den milletvekili aday adaylığı başvurusu yapmıştı. Kazdağlı’nın CHP Genel Merkezine davet edildiği, partinin seçim işleri ile yetkili üst yönetimi ve milletvekilleri ile görüşme gerçekleştirdiği öğrenildi. Yaklaşık iki saat süren görüşme notlarının Genel Başkan Özgür Özel’e sunulacağı iddia edildi.

CHP’de olumlu karşılanmadı

2019 yerel seçimlerinde İttifaktan dolayı Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığı için İYİ Partili bir ismin aday gösterilmesi parti içinde huzursuzluk yaratmış, seçim sonuçlarına az da olsa bu rahatsızlık etki etmişti. 2024 yerel seçimlerine ittifaksız bir seçim sürecinde ilerleyen CHP’de tabanın en önemli isteklerinden biriside CHP’li bir ismin, tabanın kabul edeceği bir isimle seçimle girilmesi olarak öne çıkıyor. Kulislerde Hasan Kazdağlı’nın CHP’ye yakın bir isim olmaması nedeniyle, kulislerde CHP’lilerin güçlü bir aday adayı olarak Kazdağlı’nın sunulmasından rahatsız olduğu dile getiriliyor. CHP’nin içinden yetişmiş,  görev almış, çalışmış, yıllardır birçok göreve talip olmuş isimler üzerinden aday belirlenmesi gerektiği konusunda ise ortak görüş hakim.

Kazdağlı Birçok Görev Aldı

Aslen Acıpayamlı olan Kazdağlı, Kredi Yurtlar Kurumu Başkanlığı, TOBB ETÜ Mütevelli Heyeti Üyeliği, Hacettepe Üniversitesi Rektör Yardımcılığı, aynı üniversitede iktisat bölüm başkanlığı ve Türk Hava Kurumu Üniversitesinde mütevelli heyette yer almıştı. Kazdağlı iki dönem Pamukkale Üniversitesi rektörlüğü görevi de üstlendi.

Demokrat Parti Ve Ak Parti’de Şansını Denemişti

2007 yılında gerçekleştirilen genel seçimlerde Demokrat Parti’nin Denizli 1. sıra milletvekili adayı olan Kazdağlı, 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den büyükşehir belediye başkan aday adayı ve bir yıl sonra milletvekili aday adayı olmuştu.

Kaynak: Özkan Tokmak