Denizli’de Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) seçim çalışmalarını hızlandırdı. Pamukkale’de belediye meclis üyeleri için temayül yoklaması yapılıyor. Yaklaşık 4 bin üyenin bulunduğu Pamukkale’de belediye meclis üyeliği için bugün yapılan seçime 21 kişi başvurdu. CHP Pamukkale Belediye Meclis Üyeleri listesinin çift sıraları, bugün tamamlanacak yoklamanın sonucuna göre belirlenecek. En çok oyu alan adaylar listenin üst sıralarında yer alacak ayrıca kadın ve gençlik kontenjanlarında da sıralama kotaları uygulanacak.

WhatsApp-Gorsel-2024-02-04-saat-12-52-48-f38a2a50-1707043402

COŞKUN: CUMHURİYET HALK PARTİLİ OLMANIN GEREĞİ BU

Bugün gerçekleştirilen temayül yoklamasıyla  ilgili CHP Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Coşkun “Bugün bir demokrasi şöleni yaşıyoruz. Belediye meclis üyesi adaylarımızı ön seçim usulüyle belirliyoruz. Cumhuriyet Halk partili olmanın gereği bu. Üyelerin kararının sandığa yansıması gerektiğini düşünüyoruz. Bunun da bir gereği olarak da bugün ön seçimimizi yapıyoruz. Pamukkalemize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

123-1707043357

SONUÇLAR BUGÜN AÇIKLANACAK

3974 üyenin oy kullanacağını belirten Coşkun “Burada en az 8, en fazla 16 işaret kullanacaklar. Burada çift sıralardaki belediye meclis üyesi adayımızı belirlemiş olacağız. Ön seçime katılan 21 adayımız var şu anda. En çok oy alanlar en üst sıralarda yer alacak. Kadın ve gençlik kontenjanlarında, sıralama kotalarını uygulayacağız ve akşamüzeri de son halini açıklayacağız.” diye konuştu.

qa-1707043375

ERTEMUR: BU YARIŞIN KAYBEDENİ OLMAYACAKTIR

Ak Partili eski başkandan Ak Partili Eski Meclis Üyesine: “Bu Milletin Yakasından Düşün” Ak Partili eski başkandan Ak Partili Eski Meclis Üyesine: “Bu Milletin Yakasından Düşün”

CHP Pamukkale Belediye Başkan Adayı Ali Rıza Ertemur ise “Bugün Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir demokrasi şölenini yaşıyoruz. Pamukkale ilçemizdeki belediye meclis üyelerini; sıcak bir ortamda, güneşli bir havada, birlik ve beraberlik içerisinde belirleyeceğiz. Arkadaşlarımız tatlı bir yarış içerisindeler. Umuyorum ki; güzel bir sonuç elde edeceğiz birlik ve beraberlik içerisinde. Bu yarışın kaybedeni olmayacaktır. Kendi içimizde bir yarıştır. Bu yarışın, seviyeli ve bize yakışır bir şekilde, partimize yakışır bir şekilde devam ettiğini herkes görüyor zaten. İnanıyorum çok çok güzel şeyler olacaktır. Pamukkale için Denizli için ülkemiz için partimiz için hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Editör: Orhun Çoban