CHP de MYK’dan sonra toplanan Parti Meclisi il ve ilçelerden gösterecekleri 209 adayı belediye başkan adayını dün geç saatlerde açıkladı. Merakla beklenen Denizli Büyükşehir ve dört ilçenin adaylarda açıklanan listede yer aldı. Parti meclisinin kararı örgütten gelen isimlerden yana oldu. Kentte il başkanlığı yapmış üç isim belediye başkan adayı olarak ilan edildi.

BÜYÜKŞEHİRE ÇAVUŞOĞLU

Yapılan açıklamada Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığına Bülent Nuri Çavuşoğlu’nun aday gösterildiği duyuruldu. Parti Meclisi üyesi olan ve Örgütlenme Koordinatörlüğü görevi yürüten Çavuşoğlu, Denizli’de iki dönem il başkanlığı yapmıştı.

Büyükşehir için 2 aday adayı başvurmuş, son dönemde ise Hasan Kazdağlı isminin öne atılması parti tabanı tarafından tepkiyle karşılanmıştı.

WhatsApp Image 2024-01-27 at 09.50.37

ERTEMUR PAMUKKALE’YE

CHP’de iki dönem il başkanlığı yapan ve 23. Dönem CHP Denizli Milletvekilliği görevinde bulunan Ali Rıza Ertemur ismi ise Pamukkale Belediye Başkan adayı olarak açıklandı. Pamukkale’de 5 kişi aday adaylığı başvurusunda bulunmuş, eski Baro Başkanı Adil Demir ismi de başvurusu olmasa da gündeme gelmişti.

ORPAK BULDAN’A

CHP’de bir dönem il başkanlığı görevi yapan isimlerden Mehmet Ali Orpak da Buldan belediye başkan adayı olarak duyuruldu. Orpak’tan hariç ilçede iki başvuru olmuştu. Güney ilçesinde Mahmut Toprakçı, Çameli’de ise İrfan Özcan CHP adayları olarak açıklandı.

Merkezefendi E-Spor Oyunları Merkezi Yapılacak Merkezefendi E-Spor Oyunları Merkezi Yapılacak

Tavas, Babadağ ve Çardak gibi ilçelerde aday belirleme sürecinin ilerleyen günlere bırakıldığı öğrenildi.