CHP Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum, Denizli’de Ak Parti adaylarının seçim afişlerinin kamu binalarına, camilere, belediye otobüs durakları ve belediye otobüslerine asıldığını, bu yolla Yüksek Seçim Kurulu kararlarının hiçe sayıldığını savunarak, afişlerin kaldırılmasını talep ettiklerini söyledi. Yüksek Seçim Kurulu, Denizli’deki uygulamaya ilişkin afişlerin kaldırılması yönünde karar verdiğini hatırlatan Horzum, karara rağmen seçim afişlerinin kaldırılmadığını savundu, belediye otobüsüne binerek seçim afişlerini kendi eliyle söktü.

Whatsapp Image 2024 03 15 At 13.21.37 (1)

Ertemur’un Eşinden Duygusal Paylaşım, “Sen bizimdin şimdi Pamukkale'nin oldun” Ertemur’un Eşinden Duygusal Paylaşım, “Sen bizimdin şimdi Pamukkale'nin oldun”

“KARARA UYMUYORLAR”

YSK’nın yasak kararını kimsenin dinlemediğini savunan Horzum, “Seçim dönemlerinde kamu binalarına seçim afişi, pankart, fotoğraf asılması yasaktır. YSK’nın seçim yasakları kapsamında bu açıkça belirtilmiştir. Geçtiğimiz günlerde itfaiye araçlarını oy amaçlı erzak dağıtımında kullanan Zolan bu kez de belediye otobüslerine afişlerini astı. Otobüsler bir yanda yolcu diğer yanda AKP adayının afişlerini taşıyor. Denizli’de kamuya ait spor salonlarından otobüslere, duraklara kadar her yer Ak Parti adaylarının afişleriyle kaplı. Osman Zolan hukukçudur, avukattır. Yani bu işleri bilir. O nedenle buna hata değil kasıt diyoruz” ifadelerini kullandı.

Whatsapp Image 2024 03 15 At 13.21.38

“AFİŞİ KENDİ ELİYLE SÖKTÜ”

Horzum, Merkezefendi İlçe Başkanı Müjdat İlhan ve bir grup partili ile bindiği belediye otobüsünde kaldırılmayan afişi yerinden söktü. Adayın yasak tanımadığını belirten Horzum, YSK kararına rağmen afişlerin kaldırılmadığını belirterek, “Halkın parası halk için harcanır. Bu afişleri kullanamaz. Karar uygulanmazsa CHP il örgütü olarak afişleri tek tek biz kaldırırız. Adil olmayan yarışta 31 Mart’ta Denizli halkı bunlara en güzel cevabı verecektir” ifadelerini kullandı.