Çok sayıda partilinin katıldığı basın toplantısında Arpacı da, gençliğin heyecanına güvenerek, cumhuriyetin değerlerine sahip çıkarak, dijital devrimi yakalayıp yüksek ve ileri teknolojiye ulaşarak, bilimsel metotlarla üretimi benimseyeceklerini dile getirdi, Pamukkale'yi altı oklu bayrağı dikmek üzere aday olduğu ifade etti. Tüm imkanları seferber ederek Denizli'de ve Türkiye'de ilkleri başaran ilçe olacaklarını belirten Arpacı, hedeflerinin insanı ve üretimi temel alan, üreterek büyüyen, büyüyerek zenginleşen, zenginleşerek özgürleşen marka ilçe Pamukkale'yi beraber yönetip beraber büyütmek olduğunu kaydetti. Arpacı, bilgiye dayalı, ortak akılla yönetilen üretken bir Pamukkale ortaya çıkarmayı hedeflediklerini belirtti.

KAYNAKLAR DOĞRU KULLANILMADI

Pamukkale Belediyesi'nin mevcut mali durumuna dikkat çeken Arpacı, Pamukkale Belediyesi’nin 2022 yılına ait Sayıştay Raporu’na göre borcunun 472 milyon olduğunu, kaynakların doğru kullanılmadığını kaydetti. Beyaz Cennet Pamukkale başta olma üzere tarih, kültür, sağlık ve inanç turizminin merkezi Pamukkale ilçesinin ulaşımdan altyapıya, üst yapıdan şehirleşmeye birçok sorun çözülemeden geçiştirildiğini, 2 dönem boyunca iktidar partisi olmasına rağmen vizyonsuz ve liyakatsiz yöneticilerle yönetildiğini söyleyen Arpacı, "Birçok sorunun esas çözüm noktası üretimdir, sosyal belediyeciliktir ve kaynakların doğru kullanılmasıdır. Yapılacak yatırımların ve üretimlerin öncelik sıralaması, halkın refahını artıracak hayatını kolaylaştıracak işlerden başlanarak olacaktır" dedi.

“ŞEFFAF BİR YÖNETİM ÖRNEĞİ SERGİLEYECEĞİZ”

Adaylara Park Manevrasında İkinci Şans Adaylara Park Manevrasında İkinci Şans

Tarım, hayvancılık, tarih, kültür ve inanç turizmi ve spor bütünsel şekilde ele alınarak Pamukkale ve Karahayıt merkezli turizm destinasyonu oluşturulmasına yönelik projeler hazırlayacaklarını ifade ede Arpacı, "Pamukkale yıllardır hak ettiği değeri bulamamıştır. Bölgenin cazibesini artırarak ziyaretçi sayısını bugünkü rakamların en az 2-3 katına çıkaracağız. Pamukkale Belediyesi'nin yönetilemeyen mali ve idari yapısı için kısa, orta ve uzun vadeli projeksiyon hazırlanacaktır. Belediyenin kaynakları ve optimum personel sayısı tespit edilerek acil şekilde planlama yapılacak israfın önüne geçilecektir. Belediyemizin mali yapısını ve icraatlarımızı belediye önünde ve bazı noktalara koyacağımız panolarda aylık rakamlar olarak yayınlayarak şeffaf bir yönetim örneği sergileyeceğiz" ifadelerine yer verdi.