Antalya Büyükşehir Belediyesinin iştiraki olan Anet AŞ’nin işlettiği Tünektepe teleferik hattında 12 Nisan akşamı yaşanan, 1 kişinin hayatını kaybettiği, 17 kişinin de yaralandığı teleferik kazasına ilişkin gözaltına alınanlardan 5'i tutuklandı. Tutuklananlardan birinin dönemin ANET Genel Müdürü ve son seçimlerde CHP'den Kepez Belediye Başkanı seçilen Mesut Kocagöz olduğu belirtildi.

Sarısu mevkisindeki Tünektepe Teleferik Tesisi'nde cuma günü meydana gelen kazanın ardından Antalya Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında 13 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Çiftçi Kontak Kapattı, Su Fiyatlarında İndirim Talep Ettiler Çiftçi Kontak Kapattı, Su Fiyatlarında İndirim Talep Ettiler

Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne ait ANET AŞ Yönetim Kurulu Başkanvekili E.K.B, Genel Müdür Vekili A.B.S, mekanik mühendisi O.E, ANET iş güvenliği uzmanı M.A, taşeron bakım şirketinin sahibi S.T, şirketin bakım ve otomasyon amiri S.Y, mekanik bakım sorumluları S.K, K.K, O.K, Ö.E, makine teknisyeni H.A, iş güvenliği uzmanı T.A.Ü. ile R.T. gözaltına alındı.

Kepez Belediye Baskani Mesut Kocagoz

KEPEZ BELEDİYE BAŞKANI DAHİL 5 KİŞİ TUTUKLANDI

Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturma kapsamında ANET AŞ'nin eski Yönetim Kurulu Başkanı da olan Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz hakkında da gözaltı kararı çıkardı. Kocagöz, gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından 14 şüpheli, adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz, A.B.S, O.E, S.T. ve S.Y, "Taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma" suçlamalarıyla tutuklandı. Diğer 8 şüpheli adli kontrol şartıyla, R.T ise savcılık tarafından serbest bırakıldı.

Gelişme üzerine Özgür Özel'in talimatıyla CHP'nin hukukçu ekibinden Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır ve Ankara Milletvekili Umut Akdoğan'ın Antalya'ya doğru yola çıktı belirtildi.