CHP TBMM Grubu’nun, Yargıtay 3. Ceza Dairesi’nin Anayasa Mahkemesi üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından TBMM Genel Kurul salonunda başlattığı “Adalet Nöbeti” sürüyor. CHP Denizli Milletvekili Şeref Arpacı da partisinin “Adalet Nöbeti”ne katıldı.

“YARGITAY 3 CEZA DAİRESİ ANAYASAYI YOK SAYMAKTADIR”

CHP Denizli Milletvekili Şeref Arpacı, nöbetle ilgili şunları söyledi: “Bizler, Adalet Nöbetimizi 3. günün akşamında arkadaşlarımızdan devraldık, 4. günün sabahına kadar sürdürdük. Biz, Cumhuriyet Halk Partisi Grubu olarak bu eylemi, Anasayal düzene karşı kalkışma girişimini protesto etmek amacıyla başlattık. Anayasamızdaki hüküm oldukça açık, AYM kararlarının herkes için bağlayıcı olduğu net bir biçimde yazıyor. Buna rağmen Yargıtay 3 Ceza Dairesi AYM’nin kararını dolayısıyla Anayasayı yok saymaktadır. Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarının ortak toplum sözleşmesinin yok sayılması kabul edilemez.

“ANAYASAYA SADAKATTEN BİR ADIM GERİ ASLA ATMAYACAĞIZ”

Selim Kasapoğlu, Denizli’ye Yeni OSB Müjdesi Verdi Selim Kasapoğlu, Denizli’ye Yeni OSB Müjdesi Verdi

Yargının siyaset kurumu gibi kararlar alması, toplum düzeni için oldukça tehlikelidir. Bu yanlıştan dönülmesi için tutuyoruz biz bu nöbeti. Adalet sağlansın, Anayasa Mahkemesi tarafından verilen kararlar uygulansın diye tutuyoruz. Toplumun tüm kesimlerini direnişimize destek vermeye davet ediyoruz. Saraylarda kurgulanan ve yargı eliyle uygulanmaya çalışılan bu kalkışmaya karşı dik durmaya ve direnç göstermeye davet ediyoruz. Bu ülke hepimizin. Biz CHP grubu olarak; yüce milletimize ve Anayasaya sadakatten bir adım geri asla atmayacağız”