Denizli’nin Çivril İlçesine bağlı Irgıllı mahallesinde yaşayan ve el ve ayak bileklerindeki kasları gelişmeyen ‘polinöropati hastası’ Saliha Karaduman hayallerine kavuştu. Üniversiteyi bitirmesinin ardından ailesinin yanına dönen ve kıyafet tasarımı yapan Karaduman, yeteneğini göstermek istediğini sosyal medya hesabından belirtmiş ve destek istemişti. Afyon Kocatepe Üniversitesi Moda Tasarım Bölümü mezunu olan, 29 yaşındaki genç kız, tek başına yürüyemediğini ve destek olunması durumunda öğrencilere tecrübelerini aktarmak istediğini dile getirmişti.

AW120059_01

Denizli’de Kumar Masasında Yakalandılar Denizli’de Kumar Masasında Yakalandılar

KAYMAKAM ‘DEVLET ADAMLIĞI BUDUR’ DEDİRTTİ

Saliha’nın istediğine kayıtsız kalamayan Çivril Kaymakamı Hasan Akbulut, genç kızın formasyon eğitimlerini almasının ardından yaşadığı mahallede öğrenciler için resim kursu açılmasına öncülük etti. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Müdürlüğünün hazırladığı proje kapsamında Irgıllı İlkokulu ve Ortaokulunda öğrenim gören ve resim yeteneği olan yaklaşık 20 öğrenci için okulda resim kursu açıldı.

AW120059_05

“HERKESE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM”

Hayallerinin gerçeğe dönüştüğünü ifade eden Saliha Karaduman, destekleri için Çivril Kaymakamı Hasan Akbulut ve idarecilere teşekkür etti. “Yetenekli öğrencilerin yolunu açmaya çalışacağım” diyen Karaduman, “Hayallerimin gerçeğe dönüşmesinde payı olan kaymakamımız Hasan Akbulut başta olmak üzere herkese çok teşekkür ederim. Üniversite eğitimimi tamamladıktan sonra gençler için bir şeyler yapmak istiyordum. Bu kurs sayesinde hem kendimi geliştirip hem de yetenekli öğrencilerin yolunu açmaya çalışacağım” dedi.

AW120059_02

Kursta Saliha Karaduman ve öğrencileri ziyaret eden Çivril Kaymakamı Hasan Akbulut, kurs ve öğrenciler hakkında eğitmen Saliha Karaduman’dan bilgi aldı. Kursa katılım sağlayan öğrencilerle de yakından ilgilenen Kaymakam Akbulut, derse de katıldı.

AW120059_03