Burun Ameliyatı Hayatını Karattı

Denizli’de 5 yıl önce geçirdiği burun ameliyatı sırasında kalbi duran ve yaşama tekrar döndürülen 31 yaşındaki İbrahim Doğan, felç oldu. 5 yıldır yatağa mahkum yaşayan Doğan’ın ailesi dağıldı. 1 yaşında evlatlık gittiği ailenin bakımını üstlendiği Doğan’ın hayat hikayesi yürekleri burkuyor.

Çivril 28.01.2021, 15:08 28.01.2021, 15:20
Burun Ameliyatı Hayatını Karattı
banner930

Hayatı daha bebekken sıkıntılarla başlayan İbrahim Doğan, yaşamı çilelerle dolu. 1 yaşında çocuk sahibi olamayan ve Çivril ilçesinde yaşayan İrfan ve Aynur Doğan çifti tarafından evlatlık edinilen Doğan, huzurlu ve mutlu yuvaya kavuşmuş oldu. İrfan ve Aynur Doğan çifti, gözleri gibi İbrahim’e bakarak geleceğe hazırladı. Ancak 6 yıl önce yuvasını kuran İbrahim Doğan’ın o yıl geçirdiği burun ameliyatı hayatını tekrar kararttı. Bir işyerinde yöneticilik yapan Doğan, ameliyat sırasında kalbinin durdu. Bir süre oksijensiz kaldığı iddia edilen Doğan, hayata döndürüldü ama felç oldu. Konuşma ve yürüme yetisini kaybeden İbrahim, tedavisinin ardından taburcu oldu. İbrahim, hastalandığından dolayı eşinden ayrılarak ailesinin yanına dönmek zorunda kaldı. İbrahim’in bakımını annesi Aynur Doğan üstlendi. Göz teması ile iletişim kurabilen aile fedakarca çocuklarına bakmaya devam ettiler.

Doğan çifti, çocuklarının yürümesi ve konuşması için Denizli’de tedaviye getirdiklerini söyledi. İlk çocuğu olan İbrahim’in zihinsel ve bedensel engelini aşması için gereken ne varsa yaptığını belirtti. Anne Doğan, oğlu için bütün zorluklarla başa çıkmaya çalıştığını, tüm sıkıntılarına rağmen Allah’a şükrettiğini ve eski zamanlara dönmek için dua ettiğini belirten anne durumunu anlattı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir