CHP’nin, Ali Rıza Ertemur’u Pamukkale Belediye Başkan Adayı olarak açıklamasının ardından, aday adayı olan İlhan Özcan sosyal medya hesabından “Kamuoyuna açıklama” başlıklı bir paylaşım yaptı.

Ertemur’dan Üniversiteli Gençlere Müjde Ertemur’dan Üniversiteli Gençlere Müjde

İlhan Özcan’ın gündeme damga vuran açıklamasında, partimin başarısı için elimden gelen çalışmayı yaptım diyerek, “Denizli'de 2023 Genel Seçimlerini 6. Sıra milletvekili adayı olarak 19 ilçede milletvekili seçilmeyeceğimi bile bile partimin başarısı için elimden gelen çalışmayı yaptım. 

Bilhassa Pamukkale İlçesinin Acıpayam yolunun altı diye tabir edilen; Fatih, Dokuzkavaklar, Cumhuriyet, Hürriyet, Asmalıevler, Kayıhan, Zeytinköy, Gökpınar mahallerinde  çalışırken girdiğimiz her mekanda; İlhan bey hoş geldin, İlhan hocam hoş geldin, İlhan abi hoş geldin hitaplarıyla ismen karşılandım. Yanımda bulunan çalışma arkadaşlarımdan Seçim Koordinatörü Ali Marım tarafından "İlhan Bey biz senin milletvekiliği için değil Pamukkale Belediye Başkan Adaylığı  için çalışmalıyız" "demesi üzerine hep Pamukkale bölgesinde görevlendirildim. Çalışma  arkadaşlarımın tabandan gelen  istekleri  görmeleri üzerine Pamukkale Belediye başkanlığına aday adayı olmama karar verildi. Ben de bu karara uyarken,  partim CHP sinin hem kurultayda, hem İl kongresinde gündeme damga vuran ön seçim ile adayların  belirleneceği   söylemi üzerine, son ana kadar ön seçim beklentisi ile Pamukkale Belediye Başkanlığına Aday Adayı olarak süresi içinde başvuruyu  yaptım. Yapmaz olaydım.” Dedi.

“MADEM YOK HÜKMÜNDEYDİM”

Milletvekili adayı olduğunu ama belediye başkan adayları anketlerine sokulmadığını ifade eden Özcan açıklamasında şu görüşlere yer verdi; “CHP, 27. ve 28. Dönem Milletvekili adayı olan şahsım  ve 2 arkadaşım yok sayılarak anketlere sokulmadık. Madem ben yok hükmündeydim niye beni 2 dönem milletvekili adayı yaptınız? Niye 10 yıl il yönetim kurulu üyesi ve iki dönem İl sekreteri yaptınız? Niye 10 yıl İl Genel Meclisi üyesi yaptınız? Niye Acıpayam belediye başkan adayı yaptınız?

Partisinin  başarısı için hayatını veren, ömrünü harcayan, emek, nakit ve vakit harcayan bir Atatürk ve Cumhuriyet sevdalısı bir adam bu kadar aşağılanmaz, yok sayılamaz. Madem kafanızda bir Pamukkale Belediye başkan adayı var dı niye bize başvuru yaptırdınız? Niye ön seçim yaparak adayı belirlemediniz? Madem 4 şubat 2024 de belediye meclis üyeliği için ön seçim yapıyorsunuz, niye  bize de bu 4 şubattaki bu ön seçime sokmadan üzerimize aday başvurusu yapmayan bir partilimizi aday olarak açıkladınız? Kafanızdaki Pamukkale Belediye başkanı adayı belliydi niye bize 3 ay sahalarda belediye başkanı aday adayı diye dolaştırdınız? Ayıptır ayıp, günahtır günah. Bir  insanın gurur ve şahsiyetiyle bu kadar oynanmaz. Aday adayı başvurusu yapmayan bir vekilimizi niye baştan aday yapmadınız? Bizi halkımızın  karşısında aday diye dolaştırıp hem paramızı hem evraklarımızı aldınız. Yazıktır çok yazık.

Bu arada Aday olan Sayın Ali Rıza Ertemur vekilimize Pamukkale belediye başkanlığında başarılı olması için elimden gelen gayreti göstereceğim. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Şahsı ile hiç bir sorunum yok. Sorunum sürecin işletilmesi hakkındaki haksızlığa, hukuksuzluğu ve adaletsizliğedir. Hem hak, hukuk, adalet diyeceksiniz, hem CHP Emek ağırlıklı bir parti diyeceksiniz, hem de yıllarını   CHP başarısı için  emek harcayan bir partiliyi, bir neferi ezeceksiniz, yok sayacaksınız. Böyle bir şey sosyal demokrat bir partiye yakışmaz. Çok ayıp ettiniz çok.

Bunun hesabını bir gün vereceksiniz. Beyler siz kısa pantolon giyerken ben bu partinin okulundaydım. Binlerce öğrenci yetiştirdim. Beni Atatürk’ten, Cumhuriyetten kimse koparamaz. Biz hiç bir zaman kendi menfaatlerimiz için siyaset yapmadık. Hep halkın, ezilen insanların menfaatlerini için siyaset yaptık. Harcadıysak cepten, harcadıysak ömürden harcadık.

Geldiğimiz süreç boyunca; Pamukkale belediye başkan adaylığımda bana destek olan ve benimle birlikte hareket eden binlerce  gönül bağı oluşan canım hemşerilerime, can arkadaşlarıma, zamanı ve emeği geçen herkese haklarını helal etmelerini istiyorum. Denizlili saygıdeğer halkıma da çok teşekkür ediyorum. Tüm bu yaşananlardan sonra Denizli'nin Büyükşehir başta olmak üzere tüm ilçelerde CHP bayrağını dalgalandırması için elimden gelen çabayı göstereceğimi tekrar  belirtiyor,  tüm halkımıza  saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”