Basın açıklamasını Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Yönetim Kurulu Üyesi Işıl Çetin Gürsoy yaptı. Gürsoy şunları söyledi: “12 Mayıs Pazar günü Gazze’deki soykırım 7’nci ayını dolduracaktır. O gün, birçoğu çocuk ve kadın, 7 ayda katledilen Filistinli sayısı 35 bine yaklaşacaktır. O gün, Hamas önderlerinden İsmail Haniye’nin eşi ÜmmüAbdülselam’ın, İsrail saldırısında evlatlarının ve torunlarının şehit olduklarını öğrenince “Allah’ım, sana sığınıyorum” diyerek şükür namazı kılmasının üzerinden 42 gün geçmiş olacaktır. Ve o gün dünyanın geri kalanında “Anneler Günü” kutlanacaktır.

Filistin halkına soykırım uygulayarak insanlığın karşı cephesinde olduklarını gösteren emperyalist ABD ve Siyonist İsrail, insanlık cephesindeki anti-emperyalist devletlerin ve milletlerin çok yönlü kuşatmasıyla karşılaşmıştır. Emperyalist ABD ve katil İsrail’in kendi halkları bile “Gazze’deki katliamı durdurun, İsrail’i durdurun” çığlıklarıyla ayağa kalkmıştır. Vicdanlar tutuşmuştur.

Ckd Basin Açiklamasi (4)

Bağımsız vatan toprağı için yıllardır savaşan Filistin halkının zaferi, insanlık düşmanlarından vicdana gelmeleri beklenerek değil, hak ettikleri topraklarda ölümüne direnerek gerçekleşecektir. Bugün Gazze’de yaşanan, işte bu direniştir ve bugün Gazze, emperyalizme karşı dünya ölçekli başkaldırının en ön cephesidir.

Ülkemizin tam bağımsızlık yolunda emperyalizmle mücadelesine yüreğini koymuş Türk kadınları olarak, aklımızla, inancımızla, tüm değerlerimizle onurlu direnişinizi selamlıyoruz!

Araç Muayene Hizmetleri 2027 İçin  Tekrar İhaleye Çıkacak Araç Muayene Hizmetleri 2027 İçin Tekrar İhaleye Çıkacak

Yarın Mayıs’ın ikinci pazar günü; “Anneler Günü”. Yarın biz “Anneler Günü”nü değil, Filistinli şehitlerimiz anısına ve Gazze’nin kahraman anneleri onuruna “Vatanları İçin Direnen Filistinli Kadınlar Günü”nü kutlayacağız. Direnişiniz direnişimizdir! Zafer, emperyalist zalimlerle savaşan Filistin halkının ve tüm mazlumların olacaktır!”