19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinlikleri Denizli Valiliğinde düzenlenen Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreniyle başladı. Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman'ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Denizli Babadağ’da Yangınla Mücadele 22 Saati Buldu Denizli Babadağ’da Yangınla Mücadele 22 Saati Buldu

Tören, daha sonra 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı'na doğru, Denizli Büyükşehir Belediyesi bando ekibinin eşliğinde kortej yürüyüşü ile devam etti. Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun, 11'inci Komando Tugay ve Garnizon Komutan Vekili Albay Tamer Karayay, TBMM Başkan Vekili ve CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca dahil olmak üzere protokol üyelerinin tam kadro yer aldığı etkinlikler renkli gösterilerle, halkın yoğun katılımıyla coşku içerisinde geçti. Tüm ellerde Türk bayraklarıyla gerçekleşen kortejde, öğrenciler ve sporcu grupları dev Atatürk posteri ve 105 metre uzunluğundaki Türk bayrağı taşıdı.

105 BALON GÖKYÜZÜNE BIRAKILDI

Geçit töreni sonrası, halk oyunları gösterisi ve sporcu grupların gösterisi ile devam eden kutlamada, protokol üyeleri tarafından dereceye giren sporculara ödülleri verildi. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 105. yıl dönümü nedeniyle havaya ay yıldızlı 105 balon uçurularak tören programı son buldu.

Editör: Özkan Tokmak