Pamukkale İlçesinde dün, Perşembe günü saat 16.00 sıralarında ilk olarak Akhan Mahallesi yakınlarındaki 100. Yıl Atatürk Ormanı’nda çıkan yangına müdahale eden itfaiye ekipleri ilerleyen saatlerde Karşıyaka Mahallesi’ndeki Barınma Evleri ve Akvadi Parkı arasındaki ormanlık alanda çıkan yangınla mücadele etti. 

 YANGINLA GECE YARISINA KADAR MÜCADELE ETTİLER

Gönül Kültürhanesi Hizmete Açıldı Gönül Kültürhanesi Hizmete Açıldı

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde yerleşim alanlarını tehdit eden ve bir birine yakın noktalarda başlayan 2 ayrı orman yangını 5 saatlik yoğun müdahalenin ardından kontrol altına alındı. Yaklaşık 5 saat boyuna havadan ve karadan devam eden yoğun mücadele sonucu  Denizli Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 4 uçak, 2 helikopter, 120 personel, 15 arazöz, 5 su ikmal aracı, 2 ilk müdahale aracı, 2 treyler, 2 dozer, 2 greyder ve 10 hizmet vasıtasının yanı sıra Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Daire Başkanlığına bağlı 13 arazöz, 5 tanker, 5 destek aracı ve 60 İtfaiye personeli ile katıldı. Yerleşim alanları, bir otel ve iş yerlerini tehdit eden yangının neden olduğu zarar, günün ilk ışıklarıyla net bir şekilde ortaya çıktı. Yaklaşık 30 hektar ormanlık alana yangında zaar gördü.

EKİPLERE TEŞEKKÜR ETTİ

İlk olarak Akhan Mahallesi’ndeki itfaiye mobil komuta aracından hava gözlem dronu ile yangın söndürme çalışmalarını inceleyen Başkan Çavuşoğlu, daha sonra başlayan Barınma Evleri ve Akvadi Parkı arasındaki ikinci yangın noktasına da gelerek bilgi aldı. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Murat Başlı ekibin bir kısmını ikinci yangın noktasına kaydırdıklarını belirterek söndürme çalışmalarını anlattı. Gece yarısına kadar yangınla yoğun bir şekilde mücadele eden ekiplerle birarada olan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, “Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekiplerimiz, Orman Bölge Müdürlüğü ekipleriyle beraber cansiperane ve disiplinli bir şekilde yangını kontrol altına almak için mücadele etti. En büyük tesellimiz can kaybı yaşanmaması oldu. Tüm ekiplerimize yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Editör: Özkan Tokmak