Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, çocukların tatil keyfini doyasıya yaşayabilmeleri için düzenleyecekleri Denizli Büyükşehir Belediyesi Çocuk Şenliği müjdesin verdi. Buna göre, Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2-3-4 Şubat 2024’te düzenlenecek Çocuk Şenliği 11.00 – 19.30 saatleri arasında açık olacak. Çocukların doyasıya eğlenebilecekleri birbirinden farklı etkinlik ve gösterilerle dolu şenlikte kukla, pandomim ve çocuk tiyatrolarından, sihirbaz gösterilerine boyama atölyelerinden sanal gerçeklik oyun alanlarına birçok etkinlik yer alacak. 2 Şubat Cuma günü saat 11.00’de ahşap horoz masa süs atölyesi ile başlayacak programda kukla tiyatrosu, bubbleshow, sihirbaz gösterileri, taş boyama magnet, kum boyama ve seramik boyama atölyesi gibi gün boyu eğlenceli etkinlikler yer alacak.

Büyükşehir Çocuk Şenliği başlıyor (1)

Şehir İçi Minibüs Hatlarına Sıkı Denetim Şehir İçi Minibüs Hatlarına Sıkı Denetim

ÇOCUKLAR SANAL GERÇEKLİK OYUN ALANINDA ÇOK EĞLENECEK

Şenliğin hafta sonu programının da dolu dolu geçeceği belirtilirken, etkinlik saatlerine www.denizli.bel.tr adresinden bakılabilecek.Gün boyu yüz boyama, palyaço, sosis balon ve maskotgösterilerinin yapılacağı şenlikte, sanal gerçeklik oyun alanı da kurulacak. Sanal gerçeklik gözlüğü ile oyunları 3 boyutlu yaşayacak çocuklar burada keyifli saatler geçirecek. Bunların yanı sıra, çocuklar Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki planetaryumda uzayın derinliklerini de izleyebilecek. Üç gün ücretsiz gösterim yapılacak planetaryumdasaat 11.00’de Polaris, 12.00’de Zula ve Ekibi, 14.00’te Polaris, 15.00 Zula ve Ekibi, 16.00 Polaris, 17.00 Zula ve Ekibi, 18.00 Polaris ve 19 Zula ve Ekibi gösterilecek.

Büyükşehir Çocuk Şenliği başlıyor (3)

ATÖLYELER VE PLANETARYUMUN ÜCRETSİZ BİLETLERİ GİŞELERDEN ALINACAK

Planetaryum ve şenlikte yer alan atölyeler için ücretsiz biletler etkinlik öncesi bilet gişelerinden temin edilebilecek. Şenlikte, ahşap horoz masa süs, taş boyama magnet, kum boyama, seramik boyama, baykuş kalem, mandala bardak altlığı, sevimli ayıcık, ahşap kuş evi, maske tasarım, Karagöz Hacivat anahtarlık, kaşık kukla, takı tasarı kardan adam duvar süsü ve nostaljik oyuncak kuşu dili düdük atölyeleri ile çocuklar eğlenceli etkinliklere katılabilecek.

Büyükşehir Çocuk Şenliği başlıyor (4)

BAŞKAN ZOLAN’DAN ŞENLİĞE DAVET

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı OsmanZolan, çocukların gönüllerince 3 gün boyunca eğlenip keyifli bir şekilde vakit geçireceği bir şenlik programı hazırladıklarını söyledi. Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak çocukların sömestr tatillerini keyifli bir şekilde geçirmelerini istediklerini, bu nedenle dolu dolu bir program düzenlediklerini ifade eden Başkan Zolan, “Çocuklar bizim geleceğimiz, her şeyimiz. Onlar için ne yapsak azdır. Tüm çocuklarımızı ücretsiz şenliğimize davet ediyor, gönüllerince zaman geçirmelerini diliyorum” ifadelerini kullandı.

Program

Editör: Haydar Buğra Tokmak