banner610

banner609

Denizli’de Meydanlar Dezenfekte Ediliyor

Koronavirüse karşı tüm hizmet noktalarında temizlik ve hijyen çalışmaları yapan Denizli Büyükşehir Belediyesi, 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı, Gazi Bulvarı ve Bayramyeri Meydanı'nı yıkayarak dezenfekte etti. Vatandaşlara zorunlu olmadıkça dışarı çıkmaması tavsiyesinde bulunan Başkan Osman Zolan, “Biz sizin için çalışıyoruz, siz evde kalın” dedi.

Denizli’de Meydanlar Dezenfekte Ediliyor
banner930
banner931

Denizli Büyükşehir Belediyesi koronavirüse (Kovid-19) karşı aldığı tedbirler kapsamında, şehrin yoğun olarak kullanılan noktalarını dezenfekte etmeye devam ediyor. Bu kapsamda Denizli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi ve İtfaiye Dairesi Başkanlığı'na bağlı ekipler Bayramyeri Meydanı'nı sabunlu suyla yıkayarak dezenfekte etti. Bayramyeri Meydanı'nda bulunan otobüs duraklarını da Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından ruhsatlı biyosidal ürünlerle dezenfekte eden ekipler 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı ve Gazi Bulvarı'nda da yoğun bir çalışma gerçekleştirdi. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ekiplerin çalışmalarını inceleyerek kolaylıklar diledi, bir süre esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti.

Başkan Zolan'dan vatandaşlara sosyal mesafe uyarısı

Zaman zaman çevredeki vatandaşları sosyal mesafe konusunda uyaran Başkan Osman Zolan, zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamalarını tavsiye etti. Büyükşehir Belediyesi ekipleri bölgede bulunan esnafın işyerlerini, oturma alanları ve ATM'lerin dezenfekte işlemini gerçekleştirdi. 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı sabun köpükleriyle beyaza bürünürken, burada bulunan Türkiye'nin en büyük cam horoz heykeli de yıkandı. Büyükşehir ekipleri Gazi Bulvarı'nı ve tüm kaldırımlarını da yıkayarak dezenfekte çalışmalarına Denizli Valiliği önüne kadar devam etti. Öte yandan ekipler güzergah üzerinde bulunan Merkez Bankası, Denizli Vergi Dairesi, Pamukkale Kaymakamlığı ve Denizli Valiliği’nde de dezenfekte uygulaması gerçekleştirdi.

"Vatandaşlarımızın sağlığı bizim için çok çok önemli"

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, dünyada koronavirüse karşı ilk ciddi tedbirleri alan ülkenin Türkiye olduğunu söyledi. Denizli Büyükşehir Belediyesinin de birçok kurumla ciddi tedbirler alarak çalışmalarını sürdürdüğünü vurgulayan Başkan Zolan, "Vatandaşlarımızın sağlığı bizim için en önemli konu. Vatandaşlarımızın koronavirüsten etkilenmeden atlatabilmesi adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bunun için birçok önlem aldık. Bunların karşılığında da vatandaşlarımızdan destek gördük" dedi. Bu hassas süreçte de görevlerinin başında olduklarını vurgulayan Başkan Zolan, "Çalışan vatandaşlarımızın da işten hemen sonra evlerine dönmeleri, kendileri ve sevdikleri için önem arz ediyor. Biz vatandaşlarımızı çok seviyoruz. Kendilerini korudukları ve tedbirlere uydukları için çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

"Bizler sahadayız"

Başkan Zolan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bizler vatandaşlarımıza hizmet edebilmek adına sahadayız ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Talep doğrultusunda çalışan iş yerlerinde de dezenfekte faaliyetlerimizi başlattık. İstiyoruz ki Denizli’de vatandaşlarımız olumsuz etkilenmesin. Bu sadece bir kişinin başarabileceği bir şey değil, birlikte olursak bu işin üstesinden gelebiliriz. Ülkemiz birçok zorlukları atlattı. Bu zorluğu da hep birlikte yeneceğiz. Ülke olarak aldığımız erken tedbirlerle bu zor günleri geride bırakacağız. Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak görevimizi yerine getirmek için tüm arkadaşlarımızla sahadayız. Meydanları, kaldırımları, yolları yıkıyoruz, dükkanları dezenfekte ediyoruz, Büyükşehir hizmet alanlarımızı dezenfekte ediyoruz. Otobüslerimizi, otobüs duraklarımızı, vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı alanları dezenfekte etmek için çalışıyoruz. Bu çalışmalarımız devam edecek. Vatandaşlarımızdan talebimiz evlerinden çıkmamaları, onlara ‘Biz sizin için çalışıyoruz, siz evde kalın' diyoruz."

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir