Denizli Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yaşam ve Kültür Merkezi’nde eğitim gören minikler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı hazırladı. Kent Konseyi’nin düzenlediği etkinliğe, Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Ali Marım, Kent Konseyi Genel Sekreteri Baran Akın, Sosyal Yaşam ve Kültür Merkezi 3-6 yaş Çocuk Oyun Grubu öğrencileri, aileleri ve çok sayıda davetli katıldı. Miniklerin birbirinden renkli gösterileri büyük beğeni toplarken günün anısına hazırladığı şiir ve şarkılar ayakta alkışlandı. 23 Nisan coşkusunu doyasıya yaşayan miniklerin sevincini paylaşan Başkan Bülent Nuri Çavuşoğlu çocuklarla yakından ilgilendi, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Çavuşoğlu’ndan 19 Mayıs Daveti Çavuşoğlu’ndan 19 Mayıs Daveti

A W188797 01

SEVGİ VE BARIŞ MESAJI VERİLDİ

Başkan Çavuşoğlu, burada yaptığı konuşmada 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünyaya sevgi ve barış mesajı verdiğini söyledi. Dünyanın birçok yerinde çocukların yokluk, yoksulluk ve savaş tehlikesi altında yaşadığını ifade eden Çavuşoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın ne kadar anlamlı ve değerli olduğunu gördüklerini belirtti. Başkan Çavuşoğlu, “Bizi bu Cumhuriyeti bahşeden, Cumhuriyetin kurulması sürecinde, Kurtuluş Savaşı’nda güzel yarınlar mücadelesinde hiç düşünmeden hayatını feda eden şehitlerimizin aslında ne kadar büyük bir güzellik yaptıklarını her zamankinden daha iyi görüyoruz” diye konuştu.

A W188797 02

“MUTLU BİR DENİZLİ, TÜRKİYE OLSUN”

Bugünden itibaren bu güzel topraklarda yaşayan herkesin ‘ben’ değil ‘biz’ anlayışı ile gayret etmesinin öneminden bahseden Çavuşoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Bu ülkenin bizlere dedelerimizin, atalarımızın mirası değil, çocuklarımızın emaneti olduğunu bilelim. Gelecekte onların huzurlu ve mutlu yaşamalarını güvence altına almak için kişisel çıkarlarımızı, şahsi ikballerimizi değil, gelecek nesillerimizin ortaklaşan hayalleri için mücadele edelim. İstiyorum ki çocuklarımızın okullarına giderken kaygı taşımadığı, herkesin yüzünün güldüğü bir Denizli, Türkiye olsun. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı en içten dileklerimle kutluyorum” ifadelerini kullandı.

A W188797 03