Denizli’nin çehresi değişecek

Bir dizi program ve ziyaret için Denizli'ye gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, düzenlediği basın toplantısında Denizli’ye müjdeli haberler verdi. Büyükşehir Belediyesi ile birlikte kentin çehresini önemli ölçüde değiştirecek projelere imza atılacağını vurgulayan Bakan Kurum, “Denizlimizi bulunduğu noktadan daha da üst noktalara taşıyacağız” dedi.

Denizli’nin çehresi değişecek
banner858

Denizli'ye bir dizi program ve ziyaret için gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ı ziyaretinin ardından basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Önceki dönem Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Valisi Hasan Karahan, AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, AK Parti Denizli Milletvekilleri Ahmet Yıldız ve Nilgün Ök, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz ile beraberindekiler eşlik etti. Bakan Kurum, basın mensuplarına yaptığı açıklamada Denizli için birbirinden önemli müjdeli haberler paylaştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdesini verdiği 100 bin sosyal konut projesi kapsamında Denizli merkez ve ilçelerine 3 bin 500 konut yapılacağını ifade eden Bakan Murat Kurum, Denizli Büyükşehir Belediyesi ile birlikte kentin çehresini önemli ölçüde değiştirecek projelere imza atılacağını kaydetti.

“Denizlimizde örnek bir sıfır atık şehri kuracağız”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “AK Parti iktidarında Denizlimize 22 milyar liralık iş yaptık ve yine bu işlere yenilerini eklemek suretiyle de yeni projeleri yaparak Denizlimizi çok daha yukarıya çekecek, AR-GE şehir yapacak hamleleri yapıyoruz” dedi. Denizlililerin hizmetine sunulacak 90 bin metrekarelik 6 farklı alanı spor ve park alanı yapmak üzere Denizli Büyükşehir Belediyesine devredeceklerini açıklayan Bakan Kurum, Denizli Büyükşehir Belediyesinin Kumkısık’taki katı atık bertaraf tesislerinin kapasitesinin genişletilmesi için destek olacaklarını belirterek, “Denizlimizde örnek bir sıfır atık şehri kuracağız” diye konuştu.

Kaleiçi ve çevresi bambaşka bir görünüme kavuşacak

Kentin çehresini değiştirecek önemli projelere Büyükşehir Belediyesi ile birlikte imza atacaklarını vurgulayan Bakan Murat Kurum, “Denizli’nin önemli cadde ve sokaklarında iyileştirme çalışmaları yapacağız. Gazi Mustafa Kemal Bulvarı ile Kaleiçi’nde kalan ve kapalı çarşı diye adlandırabileceğimiz bölgede sokakların, kaldırımların ve aydınlatmaların iyileştirilmesi amacı ile Büyükşehir Belediyemiz ile bir proje yürüteceğiz. Kaleiçi’nde sokakların üstünü kapatabileceğimiz, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerinde cephelerin düzenlenmesi kaldırımların iyileştirilmesi ve aydınlatmaların değiştirilerek bu bölgelerin yeni bir turizm bölgesi haline getirebilecek bir proje geliştiriyoruz” açıklamalarında bulundu.

9 ayrı arıtma tesisi daha kurulacak

İlbank Genel Müdürlüğünün desteği ile Büyükşehir Belediyesi tarafından Denizli’nin altyapı, kanalizasyon, yağmur suyu arıtma tesisi, düzenli depolama tesisi gibi toplam değeri 650 milyon lira olan 31 projenin de çalışmalarına devam edildiğine dikkati çeken Bakan Kurum, “İlçelerimiz içinse 9 ayrı arıtma tesisi kuracağız. Denizlimizi bulunduğu noktadan daha üst noktalara taşıyacağız” diye konuştu. Karahayıt Mahallesi'nde 10 hektarlık alanı termal turizm merkezi haline getireceklerini kaydeden Bakan Kurum, Çivril ilçesindeki Işıklı Gölü’nün çevre düzenlemesi için önemli adımlar atacaklarını, depremin yaşandığı Acıpayam’a ise bir ilkokul ve ortaokul yapacaklarını söyledi.

Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası’na hayran kaldı

Basın toplantısının ardından Bakan Murat Kurum ve beraberindekiler Denizli Büyükşehir Belediyesinin hayata geçirdiği 1500 metre rakımda bulunan Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası’nı ziyaret etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası hakkında bilgi verdi. Yaylanın izlenmesine doyum olmayan manzarasına hayran kalan Bakan Kurum, projeyi gerçekleştiren Başkan Osman Zolan’ı tebrik etti.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir