DTO Başkanı Erdoğan: “İyi Bir Takım, Çalışkan Bir Ekibiz” DTO Başkanı Erdoğan: “İyi Bir Takım, Çalışkan Bir Ekibiz”

Ziyaretçilerine kapılarını 9’uncu kez açan Atina Food Expo 2024 Gıda ve İçecek Fuarı, bu yıl 50 bin metrekare alana kurulan 1350 stantla gerçekleştirildi. Uluslararası fuar, 17’si Türkiye’den olmak üzere 40 farklı ülkeden çok sayıda firmaya ev sahipliği yaptı. Fuara ürünlerini sergilemek üzere Denizli’den 5 firma katıldı. Stantlardaki sunumlarda, yiyecek ve içeceğin yanı sıra tarım ve ormancılık ile et, tavuk ve deniz ürünleri de vardı.

2 I M G 7294

“DENİZLİ’MİZ TÜM BÜYÜK FUARLARDA”

DTO Başkan Yardımcısı Hasan Aracı’nın öncülüğünde DTO heyeti, Türk ve Denizlili firmaları ziyaret etti, fuar organizatörleri ile de temasa geçti; gelecek yıllarda Denizli’den fuara daha fazla katılım olması için fikir alışverişinde bulundu.

5 I M G 7317

Aracı, temaslarıyla ilgili olarak “Fuarın Türkiye’deki satış işlemleri ve organizasyonu, Simexpo Uluslararası Fuarcılık tarafından yürütülüyor. Firma aynı zamanda İspanya’daki Alimentaria Barcelona 2024 Gıda ve İçecek Fuarı gibi dünyanın farklı bölgelerinde büyük organizasyonlar da yapıyor. Yetkilileriyle görüşmelerimizde, ilerleyen süreçte üyelerimize çeşitli imtiyazların sağlanmasına yönelik çalışma başlatılması için tekrar bir araya gelineceği hususunda anlaştık. 30 kişilik geniş bir heyetle firmalarımızı da ziyaret ettik. Başkanımız Sayın Uğur Erdoğan’ın selamlarını ilettik. Kendilerini dinledik; sektörleriyle fuar hakkındaki düşüncelerini ve odamızın faaliyetleri hakkındaki önerilerini aldık. ‘Verimli bir fuar, bereketli bir yıl olsun’ dedik. DTO yönetimi olarak göreve geldiğimiz günden bu yana önceliklerimizden biri hep fuarlara katılımın ve fuar çeşitliliğinin artırılması oldu. Başkanımızın ilgi ve destekleriyle aynı doğrultuda, her geçen gün daha da artan bir çabayla çalışmalarımızı kesintisiz sürdürüyoruz. Ülkemize ve Denizli’mize değer katacak her türlü faaliyeti yapmaya çalışıyoruz. Bu konuda bir fikri olan, katkı sağlamak isteyen herkese de her daim kapımız açık. Türkiye'den firmaların devlet desteklerinden de faydalanarak stant açabildiği bu fuarda, gelecek yıllarda Denizli’den daha fazla sayıda bir katılımla yer alınması için çalışma başlatılması yönünde de yönetimimiz ve meclisimiz için bir tavsiye kararı aldık” dedi.

10 I M G 7299