Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Ekrem Başer’in Gastronomi Sokağı ve Gastronomi Festivali Projesi, ilgi çekti. Cumhur İttifakı Adayı Başer, vizyon projeleri arasında bulunan bu iki projeyle kent turizmine çok farklı bir kulvarda önemli kazanımlar sağlayacaklarını söyledi.

Projeler sayesinde, Denizli Kebabı başta olmak üzere yöre mutfağının öne çıkan lezzetlerinin ulusalarası düzeyde tanıtımının yapılacağını belirten Başer, “Denizli, her yıl dünya çapında tanınmış onlarca master şefi ve influencerları ağırlayacak” dedi.

Türkiye’nin En Genç Belediye Başkanı 22 Yaşında Türkiye’nin En Genç Belediye Başkanı 22 Yaşında

Whatsapp Görsel 2024 03 03 Saat 14.19.25 A34Db688

TARİHİ DENİZLİ EVLERİNDEN OLUŞACAK

Merkezefendi Gastronomi Sokağının ise kentin karakteristik mimarisini yansıtan Denizli Evleri’nden oluşacağını belirten Başer, “Denizli’nin yöresel lezzetleri bu sokakta yerli ve yabancı turistin beğenisine sunulurken, Denizlililer de proje sayesinde dünya mutfaklarıyla tanışacak. Merkezefendi Gastronomi Sokağı, Pamukkale Üniversitesi ve STK’larla işbirliğine gidilerek Denizli’den ulusal ve uluslararası çapta şeflerin çıkması için de bir merkez haline gelecek. Her yıl düzenlenecek Uluslararası Gastronomi Festivali, hem Türkiye’nin hem de başka ülkelerin dünyaca ünlü master şeflerini Denizli’de buluşturacak. Ayrıca etkinliklere sosyal medyanın gastronomi konusunda en popüler fenomenleri davet edilecek. Sosyal medya sayfalarında gastronomi tutkunu milyonlarca takipçisi olan influencerlar, Merkezefendi Gastronomi Sokağı ve yöresel lezzetlerimizi ülkelerine tanıtacak” dedi.

Whatsapp Görsel 2024 03 03 Saat 14.23.06 70C60Edb

Whatsapp Görsel 2024 03 03 Saat 14.21.12 72860834