Milli Eğitim Bakanlığı, kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerle ilgili komisyonlar oluşturdu. Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB), Halk Eğitim Müdürlerinin katkılarıyla bu komisyonda yer aldı. Denizli'de 20 kategoride kaybolmaya yüz tutmuş meslek grubu bulunuyor ve bunlardan biriside Denizli kebabı ustalığı olacak.

AW047603_05

Denizli kebabı ustalığını gelecek nesillere aktarmak isteyen ustalar, çırak yetiştiremediği için ‘Kaybolmaya Yüz Tutmuş Meslekler' kategorisine eklenme fırsatı bulundu. Denizli'de ki komisyon ‘Denizli Kebabı Ustası' onaylanmasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı'nın onayını bekleyen kebapçılar bu sayede daha fazla usta yetiştirecek. Bakanlığın onayından sonra meşhur Denizli kebabı, birçok yerde daha hızlı şekilde şubeleşerek dünyaya adını duyuracak.

AW047603_08

"KOMİSYONDAN GEÇTİ VE BAKANLIĞIMIZIN ONAYI BEKLENİYOR"

Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan vekili ve Lokantacılar Odası Başkanı Osman Üçgül, “Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerle ilgili komisyonlar oluşturuldu. Bu komisyonda Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve halk eğitim müdürlerimizin katkılarıyla yer alma fırsatı bulduk. Komisyonda, ‘Kaybolmaya Yüz Tutmuş Meslekler' kategorisinde Denizli'de 20 tane meslek grubumuz var. Biz de Denizli kebabının ilerleyen dönemlerdeki nesillere aktarılması adına bu kategoriye ekletme fırsatı bulduk. Komisyondan geçti ve bundan sonraki aşamada bakanlığımızın onayı bekleniyor. Katkı sağlayan Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Ali Erbeği'ye, Halk Eğitim Müdürlüğüne ve Milli Eğitim Bakanlığına teşekkür ediyorum. Halk eğitimde bu tarz kurslar açılıyor ama 10 ve üzeri kursiyer istiyor. Fakat ‘Kaybolmaya Yüz Tutmuş Meslekler' kategorisinde 1 ve üzeri katılım olduğunda kurs açılabiliyor. Bakanlığımızın onayından sonra Dursun usta ile birlikte bu projeyi devam ettirmek istiyoruz” dedi.

AW047603_04

Batı Ege GYO’dan Başarılı Halka Arz Batı Ege GYO’dan Başarılı Halka Arz