Gelecek Partisi Denizli Milletvekili Sema Silkin Ün, İsrail ve Filistin arasında 7 Ekim'den bu yana devam eden çatışmalarda hayatını kaybeden Filistinlilerin ölümünün giysiler üzerinden değerlendirildiğini öne sürerek skandal bir açıklamada bulundu. Ün'ün paylaşımına sosyal medyada tepki yağdı. Ün'ün paylaşımından kısa süre sonra Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan da isim vermeden paylaşımı eleştirdi.

gelecek-partili-sema-silkin-un-den-skandal-paylasim-parti-sozcusu-ozcan-dan-isimsiz-tepki

Hamas’a ait bir kamyonda iç çamaşırlarına kadar soyulmuş ve hareketsiz biçimde yatan genç kadının Alman dövme sanatçısı Shani Louk olduğu öne sürülmüştü. O görüntüler tüm dünyayı ayağa kaldırmıştı.

AYRIMCI PAYLAŞIM

Ün, yaptığı paylaşımla ölenleri 'kıyafeti' üzerinden değerlendirdi, Shani Louk’un kamyonet kasası arkasındaki görüntülerine gönderme yaptı. Ün, X hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Çok öfkeliyim en çok da İsrail medyasının yalanlarına kanıp bir avuç Filistinli’yi yalnız bırakanlara Gündelik kıyafeti iç çamaşırı türevi olan birinin kamyonet kasasındaki görüntüsü üzerinden dünyayı ayağa kaldıranlar savaş suçu aradığınız bir kamyonet kasası varsa işte burada.”

sema-1

sema-2

sema4

TBMM Başkanvekili Karaca’dan 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü Mesajı TBMM Başkanvekili Karaca’dan 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü Mesajı

PARTİ SÖZCÜSÜNDEN TEPKİ GELDİ

Ün'ün paylaşımından kısa süre sonra Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, sosyal medya hesabından isim vermeden parti programını anımsatan bir açıklama yaptı. Özcan açıklamasında, "İnsan onurunu korumanın ve yüceltmenin temel şartı; Mağdur kim olursa olsun, Hangi kıyafeti giyerse giysin, Hangi dine ve mezhebe sahip olursa olsun, Hangi yaşam biçimini tercih ederse etsin, yaşadığı her mağduriyette amasız ve fakatsız yanında olmaktır" ifadelerini kullandı.

sekan özcan