Toplantı öncesinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdürü Abdullah Başar, Daire Başkanı Dr. Yücel Özkara, Sanayi ve Teknoloji Uzmanı Serkan Ulu ile DSO Yönetimi bir görüşme gerçekleştirdi.
Görüşmede, kent ekonomisi, kent sanayisine yön veren sektörler, üretim, istihdam ve ihracat konuları ele alındı. Denizli Model Fabrika’nın kente katacağı değerler üzerinde duruldu. Görüşmenin sonunda, Kasapoğlu, Başar'a "Sanayinin Kadim Şehri Denizli" Kitabını takdim etti.
A W206978 05

KASAPOĞLU: “BU PROJEYİ SAHİPLENDİK”
Katılımcılara teşekkür ederek konuşmasına başlayan Başkan DSO Başkanı Selim Kasapoğlu, “Aidiyet hissettik, bu projeyi sahiplendik, belli bir yol aldık” dedi.
Kasapoğlu’nun konuşmasının ardından Denizli Sanayi Odası tarafından hazırlanan “Sanayinin Kadim Şehri Denizli” Tanıtım Filmi katılımcılarla birlikte izlendi.

Denizli Çözüm Koleji Öğrencileri Çanakkale’yi Gezdi Denizli Çözüm Koleji Öğrencileri Çanakkale’yi Gezdi

A W206978 04

BAŞAR: “BAKANLIK OLARAK BİZİM ODAĞIMIZ SANAYİ”
Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdürü Abdullah Başar, sanayi için verimlilik, eğitim ve üretimin öncelikli olduğunu kaydetti. Model fabrikaların öneminden söz eden Başar, “Bakanlık olarak bizim odağımız sanayi. Model Fabrikalar ile yalın dönüşüm sürecine rehberlik etmeyi amaçlıyoruz.” diye konuştu.
DSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Enis Emre Boz’un Sunumu ile devam eden toplantı, paydaşlarla yapılan istişarelerle sona erdi. Ardından Heyet, Denizli Model Fabrika'ya geçti.

BAKANLIK YETKİLİLERİ İLE DENİZLİ MODEL FABRİKA İZLEME ZİYARETİ
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Yetkilileri, DSO Yönetimi, Denizli Model Fabrika’nın paydaşları, yapımı devam eden alanda incelemelerde bulundu.
Başkan Kasapoğlu, Model Fabrika ile ilgili süreç, detay ve gelişmeleri, Genel Müdürü Abdullah Başar, Daire Başkanı Dr. Yücel Özkara, Sanayi ve Teknoloji Uzmanı Serkan Ulu’ya aktardı. İnceleme ziyaretinde, Model Fabrika’nın yapım süreci ile ilgili Bakanlık’tan beklentiler ve talepler de iletildi.
2023 Ekim ayı sonunda mimari, statik, mekanik, elektrik, tüm projeleri tamamlanan, 2023 Aralık ayında, çelik konstrüksiyon ihalesi sonuçlandırılarak inşaat yapım işine başlanan Denizli Model Fabrika’nın çelik konstrüksiyon, arakat ve cephe taşıyıcıları montajı Mayıs ayı itibariyle tamamlandı.
2024 yılı içerisinde açılışının yapılması hedeflenen Denizli Model Fabrika’da inşaat çalışmaları devam ediyor.

Editör: Orhun Çoban