Denizli OSB önemli bir seminere ev sahipliği yaptı. Bölge Müdürlüğü, TÜBİTAK, Pamukkale Üniversitesi ve Pamukkale TTO işbirliğinde, “TÜBİTAK Sanayi Hibe ve Destekleri Tanıtım Semineri” gerçekleştirildi. Denizli OSB Konferans Salonu’nda düzenlenen seminere Denizli OSB Bölge Müdürü Ahmet Taş, Pamukkale Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Mesut Aydınlı ve bölgede faaliyet gösteren firmaların çalışanları katıldı. Seminerde Bilimsel Programlar Kıdemli Uzmanı Burçin Çakır konuşmacı olarak yer aldı.

S

“TÜBİTAK DESTEKLERİYLE ARGE DİSİPLİNİ VE KABİLİYETİNİ KAZANABİLİRSİNİZ”

Seminerin açılış konuşmasını yapan Pamukkale Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Mesut Aydınlı; “TÜBTAK’ın sanayicilerimize sunduğu pek çok destek var. Ancak bu destekleri sadece maddi olarak görmemek lazım. Sunulan bu destekler ayrıca firmalarda ARGE disiplini ve ARGE kabiliyeti kazandırma anlamında da oldukça değerli. Bir TÜBİTAK projesi gerçekleştirdiğinizde bu kazanımlara da sahip olabilmektesiniz. Bizler de bu düşünce ile sanayicilerimizin gelişiminde katkı sunmak adına seminerimizi düzenledik. Ev sahipliğinden dolayı Denizli OSB Yönetim Kurulu’na ve Bölge Müdürümüz Sayın Ahmet Taş’a çok teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Açılış konuşmasının ardından Bilimsel Programlar Kıdemli Uzmanı Burçin Çakır katılımcıları TÜBİTAK’ın sanayicilere sunduğu hibe ve destekler hakkında bilgilendirdi. Hibe ve desteklerden yararlanabilmek için gerekli koşullar, sanayicilere sunulan fırsatlar detaylarıyla ele alındı. Yoğun katılımla geçen ve ilgiyle izlenen seminerde katılımcılar merak ettikleri soruları da sorma fırsatı yakaladı.

Awdq

Araç Sahipleri Zam Haberine Dikkat! Araç Sahipleri Zam Haberine Dikkat!

“SANAYİCİLERİMİZİN HİBE VE DESTEKLER KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLMESİNİ ÖNEMSİYORUZ”

Düzenlenen seminerin sanayiciler için çok yararlı olduğunu ve verilen hibe ve destekler hakkında bilgilenmeleri gerektiğini vurgulayan Denizli OSB Yönetim Kurulu Başkanı M. Abdülkadir Uslu; “TÜBİTAK tarafından ülke ekonomimizin gelişmesi, KOBİ ve büyük ölçekli işletmelerin daha iyi noktalara gelebilmeleri adına verilen hibe ve destekler oldukça önemli. Bu anlamda bölgemizde yer alan sanayicilerimizin sunulan imkanlardan haberdar olması ve yararlanabilmesi adına bizler her zaman bu tür etkinliklere ev sahipliği yapmaya çalışıyoruz. Bugünkü seminerimizin düzenlenmesinde emeği geçen Yönetim Kurulumuza, Pamukkale Üniversitemize, Pamukkale TTO’ya ve seminerde konuşmacı olarak yer alan Sayın Burçin Çakır’a çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Editör: Haydar Buğra Tokmak