Denizli protokolü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 103. Yılı dolayısıyla kutlama mesajları yayımladı.

DENİZLİ VALİSİ ALİ FUAT ATİK

Denizli protokolü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajları yayımladı.

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Vali Atik mesajında şu ifadelere yer verdi; “Vatan toprağını korumak ve o topraklar üzerinde özgürce yaşamak uğruna verilen amansız mücadelenin meyvesi, milli egemenliğimizin sembolü, demokrasi tarihimizin köşe taşlarından biri olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 103. yılını kutlamanın haklı gururunu yaşıyor; istiklalimizin, egemenliğimizin ve yarınlarımızın teminatı, hayatımızın ümidi, kıymetli çocuklarımızın bayramı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın sevincini paylaşıyoruz.

23 Nisan; kalbi özgürlük aşkıyla çarpan, nefsinden çok, sonraki nesli düşünen, hürriyet yolunda kader birliği yapmış aziz milletimiz için bir dönüm noktasıdır. 23 Nisan, ecdadımızın birlik ve beraberlikten ödün vermeden kendi kaderine hâkim olmak için başlattığı büyük ve onurlu yürüyüşün en önemli adımıdır.

23 Nisan, egemenliğin milletimize ait olduğunun tescillendiği, Türk milletinin ebeden bağımsız yaşama hakkına sahip olduğunun cümle âleme ilan edildiği, demokrasimizin ve çağdaş Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı gündür.

23 Nisan, varlığımızın güvencesi ve yarınlarımızın sahibi biricik çocuklarımız için şenlik; ecdadımızın emanetini koruyup ve daha da geliştirmeye çalışan bizler için büyük bir gurur günüdür.

Ülkemiz, "Hâkimiyet, bilakayduşart milletindir.” sözlerini şiar edinen Meclisimizin çabalarıyla geride bıraktığımız 103 senede büyük mesafeler katetmiştir. Devrin en güçlü devletlerine karşı yokluk içinde var olma mücadelesi veren bir ülkeden, dünyanın sayılı devletleri arasına girmeyi başaran bir ülke haline gelmiştir. 23 Nisan 1920 tarihi; bir asrı aşan bu süreçte, aziz milletimizin yaşadığı her türlü değişim ve gelişimin miladı olmuş; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın hediye edildiği çocuklarımız, ülkemizin çağdaşlaşma ve büyüme sürecinde üstlendiği sorumluluğu hakkıyla yerine getirmiştir.

Mustafa Kemal Atatürk, uluslararası dostluğa ve barışa giden yolun çocukların elinde yükseleceği görmüş; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tüm çocuklara armağan etmiştir. Bu bayramın varisi olan evlatlarımızın Cumhuriyetimize ve değerlerine sahip çıkma bilinci ve sorumluluğuyla hareket ederek çalışacaklarına, ecdadımızdan teslim aldıkları emaneti daha da geliştirerek atiye teslim edeceklerine dair inancımız sonsuzdur. Biliyoruz ki ülkesini ve milletini seven, bilim ve teknolojiye hâkim, milli ve manevi değerlerimize bağlı bir nesil olarak yetişen çocuklarımız, yakın bir gelecekte ülkemizin yönetiminde söz sahibi  olarak aziz milletimizin ufuklarını aydınlatacak, büyük Türkiye’yi omuzlarında yükseltecek ve tüm dünyanın özlediği barış ve kardeşliğin tesisi için çaba sarf edeceklerdir.

Sevgili Çocuklar,     

Sizler en değerli varlığımız, neşe kaynağımız, mevcudiyetimizin, egemenliğimizin ve geleceğimizin teminatısınız. Kahraman ecdadımızın asil kanlarıyla sulanan bu cennet vatanın gerçek sahipleri sizlersiniz. Büyük işler başarmış bir milletin varisleri olarak sizler, elinizdeki imkanları en iyi şekilde değerlendirecek, şanlı tarihimizden aldığınız güçle daha büyük başarılara imza atacaksınız. Bütün hayallerimiz sizlerin üzerinedir.

Bu duygu ve düşünceler ile temiz yürekleri ve gülen gözleriyle hayatımıza anlam katan sevgili çocuklarımızın ve aziz milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, çocuklarımızı gözlerinden öpüyorum. Bizlere özgür bir vatan bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ilk Meclisin kahraman üyelerini, bu aziz vatanın huzur, güven ve bütünlüğü için hayatlarını feda eden tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.”

DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI OSMAN ZOLAN

Denizli protokolü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajları yayımladı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımlayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman  Zolan, “Cumhuriyetimizin temellerinin de atıldığı 23 Nisan 1920 millet iradesinin vücut bulduğu gündür” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 103. yıldönümü vesilesiyle bir mesaj yayımladı. 23 Nisan 1920’nin Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en önemli dönüm noktalarından biri olduğunu vurgulayan Başkan Osman Zolan, bundan tam 103 yıl önce Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının yapıldığını ve Türk milletinin, kendi kendini yönetebilen, bağımsız bir devlet olarak varlığını tüm dünyaya kabul ettirdiğini kaydetti. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın Türk milletinin mücadele ve azmi sayesinde kazanılmış bir zaferin de simgesi olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, “Cumhuriyetimizin temellerinin de atıldığı 23 Nisan 1920 millet iradesinin vücut bulduğu gündür. Büyük Önder Atatürk’ün ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ dediği gibi o gün millet egemenliğine dayanan bir demokrasi anlayışı vücut bulmuştur” ifadelerini kullandı.

Mesajında çocuklara da seslenen Başkan Zolan, şunları kaydetti: “Sevgili çocuklar, bugün sizler için çok özel bir gün. Sizler bizim geleceğimiz, gözbebeğimizsiniz. Sizlerin mutlu, sağlıklı ve eğitimli bir şekilde geleceğe hazırlanmanız çok önemli. Çünkü sizler, ülkemizin geleceği için en büyük umut kaynağısınız. Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak yarınlara sağlıklı ve güven içinde ulaşmanız için tüm imkânlarımızı seferber etmeye, yeteneklerinizi keşfetmeniz ve kendinizi geliştirmeniz için her zaman yanınızda olmaya devam edeceğiz. Bu vesilelerle, bayramımızı tüm kalbimle tebrik ediyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere milli mücadelemizin tüm kahramanlarını, TBMM’yi kuran ecdadımızı ve bu vatan için kanını döken, canını veren kahramanlarımızı minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun.”

PAMUKKALE BELEDİYE BAŞKANI AVNİ ÖRKİ

Denizli protokolü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajları yayımladı.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili olarak mesaj yayımladı. Başkan Örki, mesajında, “Dünyanın tek çocuk bayramı olan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 103. yılı kutlu olsun” dedi.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 103'üncü yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Belediye Başkanı Örki mesajına Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözleriyle başladı; “Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz”.

Mesajında, 23 Nisan Türk Milleti’nin sonsuza kadar bağımsızlığının bütün dünyaya ilanı olduğunu ifade eden Başkan Örki, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk tüm dünya çocuklarına 23 Nisan’ı bayram olarak armağan ederek, çocuklarımızı ne denli önemsediğini ve güvendiğini yukarıdaki sözleriyle belirtmiştir. Ne haklı bir güvendir. Çocuklarımız geleceğimizin teminatı, geleceğimizin ışığı. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 103 yıl önce, zorlu mücadelelerden zaferle çıkmış bir millete en güzel hediyeyi vermiştir. 23 Nisan işgallere karşı milli birlik ve beraberlikle verilen mücadelenin somut sonuçlarından biridir. 23 Nisan tüm dünya çocuklarının bayramı olması vesilesiyle de dostluk, kardeşlik gibi sevgi bağlarının pekiştirilmesi noktasında da önemlidir. Pamukkale Belediyesi olarak da, ecdadımız gibi bizlerde çocuklarımıza daha da güzel bir gelecek için güveniyor, güvenmekle kalmıyor onlara inanıyoruz. İlçenin yerel yönetimi olarak da, geleceğimiz için çocuklarımızın eğitimden kültüre, spordan sanata, bilime her alanda gelişimlere katkı vermek için önemli adımlar atıyor, desteklerimizi sürdürüyoruz, sürdürmeye de devam edeceğiz. Çocuklarımız için, geleceğimiz için, bize emanet edilen bu güzel vatanda, ay yıldızlı bayrağımızın ilelebet dalgalanması için mücadelemizi sürdüreceğimizin sözünü vererek, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Türk Milleti’nin bağımsızlığı uğruna mücadele etmiş olan tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, gazilerimize saygılarımızı sunuyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun” dedi.

MERKEZEFENDİ BELEDİYE BAŞKANI ŞENİZ DOĞAN

Denizli protokolü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajları yayımladı.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Ülkenin geleceğini çocukların inşa edeceğini belirten Başkan Doğan, “Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 103. Yılını büyük bir onur ve gurur ile anıyoruz. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk çocuklara olan sevgisinin ve inancının karşılığı olarak bu anlamlı günü bayram olarak çocuklara armağan etmiştir. En değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın gülümsediği aydınlık bir ülke için mücadeleye devam etmeliyiz. Sevgili çocuklar, bugün sizin gününüz! Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nızı yürekten kutluyor, sağlıklı, mutlu ve başarılı bir gelecek diliyorum” dedi.

CHP DENİZLİ MİLLETVEKİLİ GÜLİZAR BİÇER KARACA

Denizli protokolü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajları yayımladı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla açıklama yapan CHP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca; Türkiye’de “bütüncül” çocuk hakları politikasının yoksunluğunun çocukları eşitsizlik ve hak gasplarıyla başbaşa bıraktığını, çocukların her gün yaşam hakkı ihlallerine maruz kaldığını, yaşam hakkının yanı sıra eğitim, sağlık, katılım hakkı, çocuğun üstün yararı ilkelerinin “politikasızlık” nedeniyle ihlal edildiğini söyledi.


GURURLA VE ONURLA 28. DÖNEMDE MİLLET İTTİFAKI PARLAMENTO’YA

Protokol Bayram Kutlama Mesajları Protokol Bayram Kutlama Mesajları


“TBMM’nin kuruluşunun 103. Yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Gazi Meclis çatısı altında 27. Dönemde milletvekili olarak görev yapmaktan onur ve gurur duyuyorum” diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, bu onur 28. Dönemde de Millet İttifakı adaylarıyla birlikte taşımak, tek adam rejiminden Güçlendirilmiş Parlamenter Sisteme dönmek için zaferle taçlandıracakları
mücadelenin sözünü verdi: Size Söz Çocuklar: Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir!


“KAYIP” YAŞAYAN ÇOCUKLAR VE ÇOCUKLUK

Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 103. Yıldönümü… Büyük bir coşku ve mutlulukla kutluyoruz demek isterdim ancak geçtiğimiz Şubat ayında hepimizi derinden sarsan 6 Şubat depremleri nedeniyle, depremde kaybettiğimiz yurttaşlarımızın burukluğunu
yaşıyoruz. Bu depremlerden en çok etkilenen grupların başında ne yazık ki çocuklar geliyor. UNICEF’in verilerine göre Türkiye’de 5.4 milyon çocuk Şubat ayındaki depremlerden etkilendi. Hayatlarını kaybeden çocuklarımızın yanı sıra yakınlarını, aile üyelerini, öğretmenlerini, arkadaşlarını, sevdiklerini ve bazı uzuvlarını kaybeden binlerce çocuğumuzun yaşadığı travmaların farkındayız. Kaybolan çocukların
akıbetlerinin takipçisiyiz. Afetlerden sağ kurtulan çocuklar başta olmak üzere yurttaşlarımızın yaşadığı hasarın giderilmesi, yaralarının sarılması, ikincil travmların önlenmesi için devletin yöneticilerini aciliyetle göreve davet ediyoruz. Çocuklar hayatlarının her anında yaşam hakkına yönelik müdahaleler ve ihlaller ile karşılaşıyor. İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi (İSİG Meclisi) verilerine göre 2022 yılında en az 64 çocuk işçi hayatını kaybetti. 2023’ün ilk üç ayını kapsayan verilere göre 5 çocuğun iş cinayetlerinde hayatını kaybettiği tespit edildi. Bianet tarafından hazırlanan “Erkek Şiddeti Çetelesi”ne göre 2022 yılında en az 39 çocuğun öldürüldüğü, 238 çocuğun ise istismar edildiği, 2023 yılının ilk üç ayını kapsayan veriler incelendiğinde ise 8 çocuğun öldürüldüğü, 27 çocuğun istismar edildiği görüldü.”
 

BUGÜN BAYRAM, HAYAL EDİN ÇOCUKLAR

“Bunca yaşam hakkı ve vücudun maddi ve manevi dokunulmazlığının ihlalleri içerisinde çocukların anayasal haklarından yoksunluğu öncelikli sorun alanı olarak görülmedikçe etkin politikalar geliştirilmesi ne yazık ki mümkün değil. Yönetilemeyen deprem afeti neticesinde birçok çocuğun sağlık hakkı ihlal edildi. Kaldı ki Milli Eğitim Bakanlığı, açıkladığı verilerinde binlerce çocuğun eğitimde olmadığından bahsetmiştir. Peki bu ihlallerin önüne nasıl geçeceğiz? Hayatı ve hakları “yetişkinlerin” kararlarıyla şekillenen çocukları bu eşitsiz,
adaletsiz, hakkaniyetsiz dünyadan nasıl koruyup güçlendireceğiz?
 

TÜİK DAHİ GİZLEYEMEDİ: ÇOCUKLAR MUTSUZ, KAYGILI, HAKLARINDAN
BİHABER

18 Nisan 2023 tarihinde Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan “İstatistiklerle Çocuk, 2022” verilerine göre Türkiye nüfusunun %26,5’ini çocuk nüfus oluşturmuştur. Aynı verilere göre her gün kaygı duyan 5-17 yaş arası çocukların oranı %7,3; kendini mutlu hisseden 13-17 yaş arasındaki çocukların oranı %69,1; hangi haklara sahip olduğunu bilen çocukların oranı ise %53,3 olmuştur.
 

KRONİK SORUNLAR, DEVREDEN HAKSIZLIKLAR

Mutsuz hissettiğini ifade eden çocukların oranı, onlara bu mutsuzluğu miras bırakan yetişkinler adına utanç verici: % 30,9. Bu demek oluyor ki, kaygılı, mutsuz, haklarından bihaber bir nesil ile karşı karşıyayız. O yüzden diyoruz ki “çocuklar yarınlarımız” diyerek ötelemeyeceğiz, çocuklar için çocukların katılım hakkını gözeterek onlarla birlikte eşit bir toplumda, özgür bir dünyada birlikte yaşayacağız.
 

CHP ÇOCUK ODAKLI BÜTÜNCÜL POLİTİKALAR ÜRETMEYE DEVAM EDECEK


İhlallerin önüne nasıl geçeceğimizin ilk adımları bu verilerden geçiyor. Ülke nüfusunun dörtte birinden fazlasını oluşturan çocuk nüfusunu düşünerek CHP olarak Bütüncül Çocuk Politikası üzerine çok yönlü çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çocuklar için adaleti sağlayacak çalışmalarımızı çocuk politikalarının daha etkin ve doğru uygulanabilirliğini sağlarken, yaşanan sorun alanlarında çözüme daha hızlı bir şekilde ulaşılmasını sağlayacağız. Çocukların her gün kaygı duymasının önündeki sorunları tek tek çözecek, ülkedeki her çocuğun yüzü gülene kadar da durmayacağız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün geleceği emanet ettiği, çok değer verdiği mutlu çocuklar ve çocukların haklarına saygılı yetişkinler ile birlikte daha mutlu, daha özgür nice 23 Nisan’lara…”


SİZE SÖZ ÇOCUKLAR
- Eğitim kurum ve süreçlerini cinsiyet, etnik köken, din, dil, yerleşim yeri, sağlık durumu, sosyo-ekonomik koşulları ayırt etmeden, fırsat eşitliği ve adaletini ve herkesin nitelikli eğitim hakkını garanti altına alan kapsayıcı bir anlayışla düzenleyeceğiz.
- Fikri, irfanı ve vicdanı hür nesiller yetiştireceğiz.
- Devlet okullarındaki öğrencilere ücretsiz süt, su ve öğle yemeği vereceğiz.
- Sınav güvenliğini kamu vicdanında hiçbir tereddüt oluşturmayacak şekilde
sağlayacağız.
- Üniversiteye girişte yılda bir defa yapılan sınav yerine çoklu sınav imkânı
sunacağız.
- Zorunlu eğitimi 1 yılı okul öncesi eğitim, 5 yılı ilkokul, 4 yılı ortaokul, 3 yılı ise
lise olmak üzere 1+5+4+3 şeklinde uygulayacağız.
- Çocukların şiddet, cinsel istismar ve sömürüsüne karşı her türlü tedbiri alacak,
çocukların Cinsel Suistimal ve Cinsel İstismara Karşı Korunmasına İlişkin
sözleşmesi’nin (Lanzorete Sözleşmesi) yükümlülüklerine uyacağız.
- Her türlü çocuk istismarı suçunun failleri ve bu suçları gizleyenler hakkında en
ağız cezai yaptırımların tavizsiz uygulanmasını sağlayacağız.
- Sokakta yaşamak zorunda bırakılan, çalıştırılan ve dilendirilen tüm çocukları
koruma altına alacağız.
- Çocuklara özgü acil yardım hattı kuracağız.
- Çocukların erken yaşta ve zorla evlendirilmelerinin önüne geçeceğiz.

SİZİ KORUYAMADIĞIMIZ İÇİN SAMİMİ ÖZÜR BORÇLUYUZ

Hakları çiğnenen, sağlıklı bir çevrede yaşama hakkı ellerinden alınan, ihmal ve istismarla başbaşa bırakılan, açlık ve yoksullukla sınanan, depremde hayatını kaybeden tüm çocuklardan sorumluluk sahibi olan yetişkinler adına özür diliyor, Atamızın huzurunda diyorum ki: SÖZ Çocuklar beslenme hakkından yoksun kalmayacak. Yatağa aç gitmeyecek. Bayramlarda harçlıksız kalmayacak. İnsan onuruna aykırı muamele, işkence ve kötü muamele ile başbaşa bırakılmayacak. Kaybolmayacak, kaybedilmeyecek. Çocuklar öldürülmeyecek, şeker de yiyebilecek!

CUMHURİYET HALK PARTİSİ DENİZLİ İL BAŞKANI ALİ OSMAN HORZUM

ali osman horzum ramazan mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum, TBMM’nin açılışın 103. Yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Horzum mesajında, “Aziz milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.  Her çocuğun yüzünün güldüğü bir Türkiye dileğiyle” dedi.

Milli egemenliğin ve bağımsızlığın sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından 23 Nisan 1920 tarihinde kurulduğunu belirten Başkan Horzum, “Kendi kaderini kendi belirleyen milletimiz, ülkemiz için tüm güçlüklerle mücadele etmiştir. Milli iradesi ile vatan topraklarına sahip çıkan Aziz Türk Milletinin mücadelesi ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Türkiye dünyada saygın ülkeler arasındaki yerini almıştır. Ülkemizde yaşayan her vatandaşımız eşit hak ve sorumluluklara sahiptir. Kimsenin kimseden üstün olmadığı bu kutsal topraklarda yaşayan her vatandaşımızın milli irademizin ortak bir parçasıdır. Bu iradenin merkezi ise Türkiye Büyük Millet Meclisi’dir.  Türkiye Büyük Millet Meclisi 23 Nisan 1920 yılında Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal tarafından açılmıştır. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu anlamlı günü tüm dünya çocuklarına armağan etmiştir. Vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerini korumak, demokratik, laik, sosyal hukuk devletini geliştirmek ve ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine çıkmasını sağlamak milletin vekillerinden oluşan TBMM’nin görevidir. Bu hak ve özgürlüklerimizin bilincinde olarak TBMM’nin kuruluşunun 103. Yıl dönümünde başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere milletimizin bağımsızlığı ve özgürlüğü için canını feda eden kahramanlarımızı, şehit ve gazilerimizi saygıyla anıyorum. Aziz milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.  Her çocuğun yüzünün güldüğü bir Türkiye dileğiyle” ifadelerini kullandı.

 DENİZLİ TİCARET ODASI BAŞKANI UĞUR ERDOĞAN

Denizli protokolü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajları yayımladı.

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, halkın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı. Erdoğan, "Ne ulusal egemenliğimizden ne de geleceğimiz, yarınlarımız olan çocuklarımızdan vazgeçeriz. Onların varlığı, ulusumuzun teminatıdır. En iyi şekilde yetişmeleri için var gücümüzle çalışıyoruz" dedi.

DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında şu görüşlere yer verdi:“Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı ve uğruna şehit verdiğimiz milli bağımsızlığımızın tezahürü Türkiye Büyük Millet Meclisi'mizin açılışının 103'üncü yıldönümünü kutluyoruz. Geride kalan bir asrı aşan bir zamanda, milletçe daha müreffeh bir ülkeye ulaşmanın gurur ve coşkusu içindeyiz. Millî bağımsızlığımızın sembolü olan TBMM, ülkemize çocuk, kadın, erkek, genç, yaşlı demeden topyekûn sahip çıkan milletimizin, hür sesiyle millî bağımsızlığımızı tüm dünyaya haykırmasıdır. İş dünyası olarak, onlardan aldığımız güçle, insanımızın bitmek tükenmek bilmeyen ülke sevdasına dayanarak, Atatürk'ün aziz milletimizin dünyada eşi ve benzeri bulunmayan bir İstiklâl Harbi'ni kazanmasının ardından başlattığı ekonomik bağımsızlık savaşımızı, bugün de ilk günkü heyecanla sürdürüyoruz. Her gün yeni bir ülkeye, yeni bir coğrafyaya açılıyor, Türkiye'mizi tanıtıyoruz; üretiyor, satıyor, ticaret yapıyor, kazanıyor ve ülkemize insanımıza kazandırıyoruz. Bu uğurda, daha büyük ve güçlü bir ülkenin yolunda vatanımıza hizmet ediyor, tam bağımsız Türkiye için yanıp tutuşuyoruz. Şimdi ilk günden daha hızlı ve daha büyük adımlarla bu büyük hayalimize doğru koşuyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle vatanımız, al bayrağımız ve milli bağımsızlığımız için canını hiçe saymış şehitlerimizi rahmetle, gövdesini kurşunlara siper etmiş gazilerimiz ve aileleriyle şehitlerimizin emaneti aile fertlerini şükranla yad ediyoruz. Aziz milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını, TBMM'nin açılışının 103'üncü yıldönümünü gururla kutluyoruz."

DENİZLİ SANAYİ ODASI BAŞKANI SELİM KASAPOĞLU

Denizli protokolü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajları yayımladı.

Denizli Sanayi Odası Başkanı Selim Kasapoğlu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Kasapoğlu mesajında şu ifadelere  yer verdi;” Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Milli irademizin tecelli ederek, tescillendiği bu anlamlı günü, bir bayram olarak geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza armağan ederken, çocuklara verdiği kıymeti ve Milletimizin geleceğinin çocuklarımızın omuzlarında yükseleceğine işaret etmiştir.

Aydınlık yarınlarımızın güvencesi ve egemenliğimizin teminatı olan kıymetli çocuklarımız, her karışı Aziz Şehitlerimizin kanıyla sulanan vatanımızın gelecek sahipleri sizlersiniz. Bu topraklar üzerinde yaşamanın görevleri, sorumlulukları ve yükümlülükleri vardır. En önemli göreviniz milli ve manevi değerlerimizi, milli birlik ve beraberliğimizi korumak, savunmak, yaşamak ve yaşatmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, bu anlamlı günde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını,  İstiklal Savaşımızın bütün kahramanlarını, bu vatanı için canını feda eden bütün şehitlerimizi minnetle anıyor, bugüne anlam katan geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin 103’üncü yaşını büyük bir coşkuyla kutluyoruz”

CHP DENİZLİ MİLLETVEKİLİ ADAYI ŞEREF ARPACI

Denizli protokolü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajları yayımladı.

CHP Denizli Milletvekili Adayı Şeref Arpacı; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, “Cumhuriyetin ikinci yüzyılına girerken çocuklarımız en büyük ümidimiz. 103 yıl önce yakılan kurtuluş meşalesini bizden sonraki nesillere aktarmak için var gücümüzle çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Milletvekili Adayı Şeref Arpacı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 103. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. “Meclisimizin kuruluş günü bizzat Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara ve yeni nesillere armağan edilmiştir” diyen Arpacı, “Çocuklarımız umudumuz, geleceğimiz.  Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir. Bu bilinçle ülkemizin ikinci yüzyılına girerken üstümüze düşen ne varsa yapacağız. Geleceğimizi temsil eden çocuklarımız, geçmişten aldıkları güçle milletimizin yarınlarını şekillendirecekler. Çocuklarımızın mutlak suretle bilime ve teknolojik gelişmelere açık, sorgulayan, araştıran ve düşünen, dürüst, çalışkan ve başarılı bir birey olmaları gerekiyor. Bizler hem eğitim de hem de sosyal hayatta çocuklarımız için reform niteliğinde çalışmalar yapacağız. Artık hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek, eğitim hakkı elinden alınmayacak, çocuklar bizim göz bebeğimiz.  Bu duygu ve düşüncelerle; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Millî Mücadelede emeği geçen tüm kahramanlarımızı saygı, rahmet ve minnetle anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

TAVAS BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN İNAMLIK

ca57c401-357a-450e-9fb1-33cdbb77cc13

Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olması dolayısıyla basın mesajı yayımladı. Başkan İnamlık mesajında;  “Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 103. yıldönümünü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak, milletçe birlik ve beraberlik içinde kutlamanın gurur ve coşkusunu yaşıyoruz. 

23 Nisan 1920, millet iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin açıldığı ve böylelikle ulusal egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğunun tüm dünyaya duyurulduğu, Türk halkının egemenliğini ilan ettiği tarihtir.

İstiklal mücadelemizde eşsiz kahramanlık destanı yazan aziz milletimiz vatan, bayrak sevgisi ve bağımsızlığa olan aşkı ile tüm dünyaya emsal teşkil etmiştir. Kadınıyla, erkeğiyle, her yaştan ferdiyle Milli Mücadele’de gösterdiği direniş ve kahramanlık, vatan sevgisinin en eşsiz örneklerinden biri olmuştur. 

Bu anlamlı gün Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından millet egemenliğini sonsuza kadar koruyacak olan çocuklarımıza armağan edilmiş, yarının büyükleri olan genç nesillerimize duyduğu güven ve inancı ortaya koymuştur.

En değerli varlıklarımız olan çocuklarımız bugünlerimizin umudu, yarınlarımızın güvencesidir. Sorumluluklarının bilincinde, ülkesini ve milletini seven, ufku geniş, büyük düşünen, bilim ve teknolojiye hakim, Milli ve Manevi değerlerimize bağlı bir nesil yetiştirmek en büyük hedefimizdir. Bu görevi en güzel şekilde yapacağınıza ve bu mirasa en güzel şekilde sahip çıkacağınıza olan güvencimiz tamdır.

Bizler de, ülkemizi geleceğe taşımaya yönelik sorumlu ve duyarlı çabalarınızda sizlere destek verecek ve her zaman yanınızda olacağız. Sizleri çok seviyor ve sizlere güveniyoruz.   

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyor, bugünü anlamlandıran ve geleceğimizin teminatı olan tüm çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını kutluyorum’’ dedi.