Prof. Dr. Serkan Bertan’ın yürütücülüğünü yaptığı “Denizli Sesli Rehber” projesinde; Denizli Gastronomi Haritası, Yürüyerek Denizli Şehir Turu, Somut Olmayan Kültürel Miras Haritası, Müze Haritası, Antik Kentlerin Kısa/Uzun Tur Haritaları, Bisikletle Denizli Şehir Turu, Gizli Kalmış Köyler Haritası oluşturuldu.

05

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Turizm Fakültesi Dekanı ve Turizm İşletmeciliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Serkan Bertan’ın yürütücülüğünü yaptığı “Denizli Sesli Rehber” adlı projede sürdürülebilir turizm anlayışı ile Denizli turizm potansiyelinin geliştirilmesi amaçlandı.

03

Proje kapsamında; yürüyerek/bisikletle şehir turu, somut olmayan kültürel değerler, tarihi camiler, yaşayan insan hazineleri, kervansaraylar, gizli kalmış köyler, müzeler, tarihi/antik kentler ve yapılar, mağaralar, yaylalar, kanyonlar, vadiler, şelaleler, balon/yamaç paraşütü, temalar olarak belirlendi.

06

GASTRONOMİ HARİTASI DA ÇIKARTILDI

Denizli ili yöresel lezzetleri ise çorbalar, etli, sulu, sebzeli, zeytinyağlı yemekler, hamur işi, börekler ve ekmekler; salatalar/ yoğurtlar, turşular ve tatlılar olarak proje kapsamında ele alındı.

01

02

bertan

Uzayın Derinliklerini Fotoğrafladılar Uzayın Derinliklerini Fotoğrafladılar