Denizli Valiliği’nden sıcaklık uyarısı geldi. Valiliğinden sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi. “Hava sıcaklıkları hafta ortasına kadar artacak. Hafta sonunda ise hissedilir derece azalacak. Yapılan son değerlendirmelere göre halen Denizli’mizde mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının 25 Temmuz Salı gününden itibaren etkisini artırması beklenmektedir.

Çarşamba ve perşembe günleri tüm yurtta etkili olması beklenen sıcak hava dalgasına bağlı olarak; ilimizde sıcaklıkların mevsim normallerinin 4-8 derece üzerine çıkması, sıcak hava dalgasının 27 Temmuz 2023 Perşembe günü akşam saatlerinden sonra başlayarak etkisini kaybedeceği, bölge genelinde mevsim normalleri civarında, iç kesimlerde yer yer mevsim normallerinin altına ineceği tahmin edilmektedir.

Önümüzdeki günlerde Denizli il merkezimizde beklenen en yüksek hava sıcaklıkları 35-43 derece aralığındadır.

Sıcak hava dalgası nedeniyle güneş çarpması riskinden dolayı kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılarımız ve çocuklarımız başta olmak üzere vatandaşlarımızın günün en sıcak saatleri olan 11.00 ile 16.00 saatleri arasında dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir” denildi.

42 DERECEYE KADAR ÇIKACAK!

OSB'deki Fabrikalarda İlkyardım Eğitimleri Devam Ediyor OSB'deki Fabrikalarda İlkyardım Eğitimleri Devam Ediyor

Meteoroloji’nin açıkladığı son verilere göre Denizli’de; Çarşamba günü hava sıcaklığı 41, Perşembe 42 derece olacak. Cuma günü 35, Cumartesi ve Pazar günü ise 37 derece sıcaklık bekleniyor.

F10dwDLXwAADsgI