Denizli Valisi Ali Fuat Atik, “15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi; “Türk Milleti tarih boyunca birçok kahramanlık destanı yazmış, bu destanlara son olarak 15 Temmuz 2016’da bir yenisini eklemiştir. Aziz milletimiz, 15 Temmuz gecesi büyük bir direniş örneği göstermiş, devletine, bağımsızlığına ve demokrasisine kalkan şer odaklarının elini kırarak her koşulda devletinin yanında olduğunu tüm cihana göstermiştir. Aziz milletimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde eşine az rastlanır bir kahramanlık destanı yazmıştır. Bugün milletçe, bu destanın gururunun yaşarken Şair Hüseyin Nihal Atsız’ın dediği gibi ‘’ Kahramanlık; saldırıp bir daha dönmemektir. ‘’ diyerek düşmana saldırıp,  bir daha geri dönmeyen ve bu vatan için şehadet şerbetini içen 251 şehidimizi rahmetle anıyoruz”

“Hain emellerini bu asil millet üstünde uygulamak isteyen darbeci zihniyet tankı, topu, tüfeği ile devletimize saldırmış, fakat karşılarında imanı ve inancıyla duran asil milletimizi bulmuştur. Asil milletimiz, demokrasimize sürülmek istenen bu kara lekeyi gösterdiği direniş ve mücadele ile yok etmiştir. Bir asır önce Çanakkale’de çağının en modern silahları ile saldıran yedi düvele karşı geçit vermeyen bu şanlı millet, 15 Temmuz’da da namlusunu millete çeviren tanklara ve darbeci zihniyete geçit vermemiştir. Bu milletin silahını, kendi milletine çevirecek kadar alçaklaşan hain terör örgütü FETÖ,  milli iradesine zincir vurmak istediği bu asil millet tarafından bertaraf edilmiştir. O gün, milli iradeyi yok sayarak yola çıkan hainler; tankın, topun, tüfeğin ve uçağın millet iradesi karşısında darmadağın olduğunu görmüşlerdir. O gün, bu asil millet hain terör örgütüne gerekli cevabı vermiş demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkmıştır”

“15 Temmuz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla sel olup meydanlara akan, iman dolu göğsünü siper yapıp darbeci hainlere geçit vermeyen, milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkan vatandaşlarımızın, Özel Kuvvetler Komutanlığında görevliyken komutanlığı ele geçirmeye çalışan darbeci haini öldürdükten sonra darbe yanlısı askerler tarafından vurularak şehit edilen Ömer Halisdemir’in ve adını sayamadığımız nice şehidimizin ve gazimizin zaferidir”

“15 Temmuz ilk değildir. Tarihte her dönem Türk Milleti’nin bağımsızlığına kastetmek isteyenler olmuştur. Kahraman milletimiz, bağımsızlığına kastedenleri daima bertaraf etmiştir. Bu kahraman milletin ‘’ezan dinmez, bayrak inmez’’ diyen evlatları olduğu müddetçe, sinsi emellerini bu topraklar üstünde uygulamak isteyen hainler, her zaman kahru perişan olacaktır.15 Temmuz gecesi tekrar gördük ki  ‘’Bir kere yükselen bayrak bir daha yere inmez.’’ diyerek bu vatanın istiklali ve istikbali için canını hiçe sayan, gözünü kırpmadan tankların önünde duran, vücudunu siper eden vatan ve bayrak sevdalısı yiğitleri varken, al bayrağımızın gölgesindeki minarelerimizden ezan sesi sonsuza kadar yankılanacaktır. Bu gecenin sonunda tüm cihan tekrar anlamıştır ki bu cennet vatanın toprakları üzerinde kötü ve sinsi emellerini gerçekleştirmek isteyenlere, bu asil millet canı pahasına izin vermeyecektir”

Bayramda Cennete Akın Yaşandı Bayramda Cennete Akın Yaşandı

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bu vatan uğruna can veren tüm şehitlerimizi rahmetle yâd ediyorum. 15 Temmuz gecesi ‘’Mevzubahis vatansa gerisi teferruattır.’’ şiarıyla kadın erkek, genç yaşlı ayrımı gözetmeksizin bu devletin bekası için mücadele eden gazi ve şehitlerimize, milli irademize sahip çıkan kıymetli vatandaşlarımıza sevgi, saygı ve minnetlerimi sunuyorum. Birlik ve beraberliğimizin sonsuza dek sürmesini temenni ediyorum”