banner609

Denizli’de Hayat Durdu

Denizli’de, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 80’inci yılında törenle anıldı. Kentte 09.05’te sirenlerin çalmasıyla birlikte hayat durdu.  Trafiktekiler araçlarından indi, çalışan işçiler, yolda yürüyen vatandaşlar, tören alanlarındaki binlerce vatandaş , saygı duruşunda bulunarak ataya saygısını sundu.

DENİZLİ HABERLERİ 10.11.2018, 10:27
Denizli’de Hayat Durdu
banner930

Denizli'de 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü etkinlikleri, Valilik önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla başladı. Sırasıyla Vali Hasan Karahan, 11. Komando Tugay ve Garnizon Komutanı Vekili Piyade Albay Bilal Öztürk, Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Osman Zolan anıta çelenk koydu. Ardından Atatürk'ün hayata gözlerini yumduğu saat olan 09.05'te sirenler çaldı. İki dakika boyunca hayat adeta durdu. Trafiktekiler, araçlarından indi, yolda yürüyenler, Atası için saygı duruşuna geçti. Daha sonra ise İstiklal Marşı okundu.

 Tören, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan mesajının okunmasının ardından sona erdi. Törene protokol üyelerinin yanı sıra idari ve askeri erkan ile siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir