Denizli’den Avrupa’ya Uçuş Yine Hayal

Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Türk Hava Yolları’ndan (THY) Denizli İstanbul güzergahındaki sefer  sayılarının arttırılmasını, haftanın belirli günlerinde en azından bir Avrupa ülkesine direkt seferin düzenlenmesini talep ettiğini ancak isteklerinin dikkate alınmadığını söyledi.

DENİZLİ HABERLERİ 31.10.2018, 10:44 31.10.2018, 10:47
Denizli’den Avrupa’ya Uçuş Yine Hayal
banner930

THY 2018/2019 kış tarifesi açıklandı. Ancak Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci’nin Ağustos ayı içerisinde Türk Hava Yolları A.O. Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı’ya mektup yazmasına rağmen uçak seferleri ile ilgili taleplerin karşılanmamış olması beklentileri boşa çıkarttı.

YOLCU SAYISI ARTTI, SEFER SAYISI ARTMADI

Türk Hava Yolları A.O. Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı’ya yazdığı mektubunda özellikle dile getirdiği konulara değinen Keçeci, “İlimizde, sadece Denizli-İstanbul-Denizli destinasyonunda uçuşlar olmasına rağmen, iş adamlarımızın yıl içinde çok yoğun yurtiçi, yurtdışı seyahatleri yaptığını, yurtiçi ve yurtdışından pek çok müşteri ve misafir ağırladığını belirtmiştim. 2017 yılında Denizli Çardak Havalimanı yolcu sayısı 2016 yılına göre yüzde 24 artarak 681 bine ulaşmış, bu sayının 100 bine yakını dış hatlarda gerçekleşmiş ve dış hat yolcu sayısı 2016’ya göre yüzde 506 artış göstermiş olduğunu ve bu ivmenin 2018 yılında da devam etmekte ve ilk altı ayda yolcu sayısı 343 bine ulaşarak 2017 senesinin yüzde 26 üzerinde seyretmekte olduğunu bu nedenle de mevcut sefer sayılarının Denizli’ye yetmediğini özellikle ifade etmiştim” dedi.

“DENİZLİ VE SANAYİCİLER İÇİN ADIM ATILMADI”

Taleplerinin dikkate alınmadığını belirterek, “Denizli-İstanbul, İstanbul-Denizli sefer sayılarının artırılmasını ve 3,5 milyar dolar ihracatı olan Denizli’den, haftanın belirli günlerinde en azından bir Avrupa ülkesine direkt seferin düzenlenmesini talep etmiştim. Ancak THY 2018/2019 kış tarifesine baktığımızda İstanbul’a yeni hava alanı yapılmasına rağmen ve Denizli’de havayolu kullanımı talebinin bu kadar yoğun olmasına rağmen isteklerimizin hiç birisi dikkate alınmamış. Denizli’miz ve sanayicimiz için bir adım atılmamış.” diye konuştu.

“TALEBİMİZ KARŞILIK GÖRMEDİ”

Keçeci, “Denizli sanayi kesiminin en üst düzey temsilcisi olarak, bu taleplerimiz doğrultusunda uçuş seferlerinin yeniden düzenlenmesi hususunda Denizlili sanayicimiz, ihracatçımız, tüccarımız ve halkımız adına yardım ve destek talebimiz maalesef karşılık görmemiştir.”dedi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir