Görme Engelliler Umre İçin Yarıştı

Denizli İl Müftülüğü tarafından Merkez Gürcan Kur’an Kursu’nda “Görme Engelliler Kur'an-ı Kerim ve Dini Bilgiler Yarışması” yapıldı.  Yarışmada görme engelliler umre için yarıştı.

DENİZLİ HABERLERİ 08.11.2018, 17:06 08.11.2018, 17:11
Görme Engelliler Umre İçin Yarıştı
banner858

Yarışmaya, İl Müftü Yardımcısı Hasan Hüseyin Palabıyık, görme engelli Hafız Müezzin Kayyım Hilmi Hatırlı, İl Müftülüğü Engelli Koordinatörleri Müezzin Kayyım Mehmet İm, Kur’an Kursu Öğreticisi Hacer Yenidede ve görme engelli yarışmacılar ile aileleri katıldı. Hafız olanlar ile hafız olmayanlar olarak iki kategoride yapılan yarışmanın komisyonu, İl Müftü Yardımcısı Hasan Hüseyin Palabıyık başkanlığında, görme engelli Hafız Müezzin Kayyım Hilmi Hatırlı, İl Müftülüğü Engelli Koordinatörleri Müezzin Kayyım Mehmet İm ile Kur’an Kursu Öğreticisi Hacer Yenidede’nin katılımıyla dört üyeden oluştu.

16 görme engelli yarışmacının başvurduğu yarışmada, Braille alfabesiyle Kur’an-ı Kerim’i yüzünden okuma, ezber ve temel dini bilgiler alanında heyecan dolu dakikalar yaşandı.

Ödül töreninde konuşan İl Müftü Yardımcısı Hasan Hüseyin Palabıyık, “Bu vesileyle bu yarışmamıza katılan tüm yarışmacılarımıza, ailelerine ve hocalarımıza teşekkür ediyorum. Müftülük olarak yaptığımız yarışmalarda, tüm engellilere manevi destek ve dini danışmanlık hizmetlerini artırarak devam ettiriyoruz. Bu tür faaliyetler ve yarışmalar sayesinde de, toplumumuzun her kesimi ile gönül köprüleri kurmaya çalışıyoruz.” dedi. Cenab-ı Allah'ın yer yüzünde yarattığı en değerli ve en üstün varlığın insan olduğunu dile getiren İl Müftü Yardımcısı Palabıyık, yaratılış ve temel haklar açısından insanlar arasında fark olmadığını söyledi.

Denizli İl Müftülüğü’nün koordinesinde yapılan "Görme Engelliler Kur’an-ı Kerim ve Dini Bilgiler Yarışması"nda, hafız olanlar kategorisinde Hamdiye Kızgın ile hafız olmayanlar kategorisinde ise Seher Meşe umre ödülünü kazandı. Kaybedeni olmayan yarışmaya katılan tüm engellilere çeşitli hediyeler verildi. Ödül töreni sonrası hatıra fotoğrafı çekilerek, program son buldu.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir