Güvercinler Dostluk İçin Uçuruldu

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde düzenlenen etkinlikte 500 güvercin, dostluk için uçuruldu.

DENİZLİ HABERLERİ 21.10.2018, 13:57 22.10.2018, 14:39
Güvercinler Dostluk İçin Uçuruldu
banner930

Denizli Güvercin Evi Derneği tarafından Cumhuriyet Mahallesi'nde "güvercin salım etkinliği" düzenlendi. Kent merkezinde güvencin yetiştiren yaklaşık 20 dernek üyesi, sabah saatlerinde içerisinde güvercinler bulunan kafeslerle mahalellede bir araya geldi. Güvercin severler, etkinlik kapsamında yetiştirdikleri 500 güvercini dostluk için gökyüzüne bıraktı.

Kafeslerden çıkan güvercinlerin uçuşu renkli görüntülere sahne olurken, salımın ardından yetiştiriciler cep telefonları ile güvencinlerin görüntüsünü kaydetti.

Denizli Güvercin Evi Derneği Başkanı Sırrı Yıldırım, güvercin salım etkinliğini geleneksel hale getirdiklerini belirterek, tamamen dostluk, kardeşlik ve barış için bu güvercinleri saldıklarını ifade etti.

Genç yetiştiricilere örnek olmaya çalıştıklarını dile getiren Yıldırım, "Genç kardeşlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak kalmalarını sağlamak için bu tarz etkinlikler yapıyoruz, onları güvercin yetiştirmeye özendiriyoruz. Hem gençlerimizin geleceğine en iyi şekilde yön vermeye çalışırken hem de dolapçı, tokur, azman gibi Denizli'nin yerel ırklarına sahip çıkmaya çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

Güvercin yetiştiricisi Soner Arıkan da arkadaşlarla güvercin salımına geldiklerini belirterek, "Mahalleler arasında bu şekilde bir araya geliyoruz. Getirdiğimiz kafesleri açarak birlik ve beraberlik için güvercinlerimizi uçuruyoruz." dedi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir