Organları Başkalarına Umut Oldu

Denizli’de daha önceden kalp rahatsızlığı bulunan ve epilepsi nöbeti sonucu beyin kanaması geçirerek yoğun bakımda 3 gün süren yaşam mücadelesini kaybeden Uğur Büyükçakır’ın organları ailesi tarafından bağışlandı.

DENİZLİ HABERLERİ 02.11.2018, 11:01
Organları Başkalarına Umut Oldu
banner930

28 Ekim’de epilepsi nöbeti geçirerek fenalaşan Uğur Büyükçakır Denizli Devlet Hastanesi Acil Servis’e getirildi.  Yapılan tahlil ve tetkiklerin sonunda beyin kanaması geçirdiği tespit edilen hasta Nöroloji Yoğun Bakıma kaldırıldı. Yoğun bakımda 3 gün boyunca yapılan tüm müdahalelere rağmen Uğur Büyükçakır’ın beyin ölümü gerçekleşti. Ailesiyle yapılan görüşmeler sonucunda 48 yaşındaki Büyükçakır’ın organları bağışlandı.

İzmir’den gelen ekipler aynı anda 2 böbreği ve karaciğeri aldı. Alınan organlardan böbrekler İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, karaciğer de yine İzmir Kent Hastanesi’ne gönderildi.

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk Uğur Büyükçakır’ın ailesine baş sağlığı dileyerek, organ bekleyen hastalar adına minnettarlığını dile getirdi. Öztürk, “ Her zaman söylediğimiz gibi organ nakli ancak beyin ölümü gerçekleşen hastalardan yapılabilmektedir. Ülkemizde de organ bekleyen binlerce hasta olduğunu düşünürsek, Büyükçakır ailesi en acı günlerinde organ bağışında bulunarak organ bekleyen hastalara umut oldular. Ben kendilerine sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Bir kez daha herkesi organ bağışında bulunmaya davet ediyorum” dedi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir