Türkiye Cumhuriyeti, 100’üncü yaşını kutluyor. Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. yıl dönümü, ülke genelinde olduğu gibi Denizli’de de çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Cumhuriyet Bayramı’nın resmi programı da netleşti. Resmi kutlamalar kapsamında bugün saat 13.00’te Denizli Valiliği önündeki Atatürk Anıtı’na Çelenk Sunma Töreni yapılacak.

AW747155_04

RESMİ TÖREN VALİLİKTE YAPILACAK

Yağmur Yardan Çayının Taşmasına Neden Oldu Yağmur Yardan Çayının Taşmasına Neden Oldu

Yarın yapılacak ilk tören saat 10.00’da Valilik Makamı’nda gerçekleştirilecek. Kurum amirleri, askeri erkan, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların katılması beklenen ‘Tebrikat Töreni’nde Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun, tebrikleri kabul edecek. Valilik Makamı’ndaki törenin ardından kutlamalar, Valilik önüne taşınacak.Valilik önünde yapılacak törende Denizli Büyükşehir Belediye Bandosu,alanda marşlar çalacak. Vali Coşkun ile Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan; tören birlikleri, öğrenciler ve halkın bayramını kutlayacak. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Vali Coşkun, günün anlam ve önemi belirten konuşma gerçekleştirecek. Şiirlerin okunmasından sonra Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Çocuk Korosu mini konser verecek. 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi öğrencilerinin halk oyunları gösterisinin ardından, Jandarma Asayiş Komando Bölük Komutanlığı’nın ‘Tüfekli Hareketler gösterisi yapılacak. Valilik önündeki resmi kutlamalar, geçit töreniyle son bulacak.

AW747155_01

SAAT 16:00’DA CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ YAPILACAK

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında yarın saat 16.00’da kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların katılımıyla ‘100. Yılında Cumhuriyet Yürüyüşü’ gerçekleştirilecek. Bayramyeri Meydanı’nda başlayacak olan yürüyüş, 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda son bulacak. 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda ise Denizli Organize Sanayi Bölgesi Teknik Koleji öğrencileri tarafından halkoyunları gösterisi yapılacak.

AW747155_05