13 Temmuz 2022 tarihinde Acıpayam ilçesine bağlı Ören Mahallesi’nde meydana gelen olayda; Muğla’nın Ortaca ilçesinde yaşayan Emine Y. (38), boşanma aşamasında oldukları eşi Erdal Y.’nin (39) yanından ayrılıp Denizli’nin Acıpayam ilçesine gelerek evlilik planı yaptığı iddia edilen Mehmet A. (33) ve annesi Gülperi A. (51) ile birlikte yaşamaya başladı. Eşinin izini süren Erdal Y., pompalı tüfekle eşi Emine ve Mehmet A.’yı öldürdü, Gülperi A.’yı ise yaraladı.  Tedavi altına alınan anne de 15 gün sonra hayatını kaybedince, olayda ölü sayısı 3’e yükseldi.

A W222250 02

ÖLDÜĞÜNE EMİN OLMAK İÇİN 4 EL ATEŞ ETMİŞ

Evi terk eden karısını ve evlilik aşamasında olduğu iddia edilen sevgilisini öldüren Erdal Y., Muğla’da jandarma ve polisin ortak operasyonuyla yakalandıktan sonra adliyeye sevk edildi. Rahat tavırlar sergileyen, soğuk kanlılığını koruyan zanlı, neden yaptınız sorusuna ise, "Öğrenirsiniz sonra" diyerek cevap verdi. Mahkemedeki ifadesinde olayı nasıl işlediğini anlatan Erdal Y., Mehmet A.'nın evinin yatak odasında göğsüne av tüfeği ile 1 el ateş ederek öldürdüğünü, kaçmaya çalışan 2 çocuğunun annesi Emine Y’yi ise 1 el tüfekle ateş ettiğini, yaralı halde kapının önüne düşen eşine doğrulttuğu tüfek tutukluk yapınca bu kez üzerinde bulunan tabancayla 3 el daha ateş ederek eşini öldürdüğünü söylediği öğrenildi. Olayda hayatını kaybeden anne Gülperi A.’un ise kurşunların hedef olduğu belirlendi.

A W222250 05

Emine Y ve Erdal Y. aynı fotoğraf karesinde...

MÜEBBET HAPİS CEZASI

Besihanenin Hangarı Yandı Besihanenin Hangarı Yandı

3 kişinin katili olan Erdal Y.nin Denizli 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılandığı davada karar çıktı. Sanık hakkında, 3 kişiyi kasten öldürme suçundan 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Sanık hakkında haksız tahrik ve iyi hal indirimi de yapılmadı.

Editör: Özkan Tokmak