Denizli’nin Çivril İlçesinde yaşayan Mustafa Pala, 2 ay önce ormanda kesilen ağaçların kovuğunda bulduğu sincabı sahiplendi.  Yavru sincaba kısa sürede alışan Pala, Alvin ismini verdiği sincabı kendi elleriyle beslemeye başladı.  Henüz 2 aylık olan “Alvin” ile Pala arasında zaman geçtikçe bağ oluştu ve ikili gündelik hayatta bile ayrılmaz oldu. Ağaç kovuğundan bulduğu sincapla dostluğu görenleri hayrete düşürürken,  “Alvin”  ilçede maskot haline geldi.

Denizli’nin Çivril İlçesinde yaşayan Mustafa Pala ölmek üzereyken ağaç kovuğunda bulup bakımını üstelendiği ve “Alvin” adını verdiği yavru sincaba adeta “annelik” yapıyor. İlçede esnaflık yapan Pala’nın yanından bir dakika ayırmadığı sincapla olan dostluğu görenleri hayrete düşürüyor.

“BİRBİRİMİZE ÇOK ALIŞTIK”

“Alvin”i ormanda bulduğunu anlatan Mustafa Pala, “Biz ormana gitmiştik. Orada kesilen ağaçların arasından sesler geliyordu. Bende “Alvin”i orada buldum, kardeşleri zaten ölmüştü. Normalde sincaplar vahşi oluyor ama bana çok alıştı. 2 aydır beraberiz yavru halinden bu yana besliyorum. Birbirimize çok alıştık. Gece insanlar gibi uyuyor, sabahta uyanıyor. Benimle birlikte dükkana geliyor. Yabancılara henüz alışamadı. O zaman arkama saklanıyor. “Alvin”le aramızda farklı bir bağ var” diye konuştu.

Denizlili Şehit Kardeşinden Kemal Kılıçdaroğlu’na ‘Demirtaş’ Tepkisi! Denizlili Şehit Kardeşinden Kemal Kılıçdaroğlu’na ‘Demirtaş’ Tepkisi!