Denizli’de yaşayan evli ve 7 aylık bir çocuğu olan Yasin Karaobalı (30), babası Şenol Karaobalı ve kardeşi Hüseyin Karaobalı ile Pazar günü Denizli Atatürk Stadyumu’nda oynanan Denizlispor-Amed Sportif maçını izledi. Maç sonu stat çıkışı araçlarına doğru ilerleyen Karaobalı ailesi ile stadyumun çıkış kapısında bekleyen B.Y. (26) ve arkadaşları arasında yan bakma meselesi yüzünden tartışma çıktı. İddiaya göre B.Y. ve arkadaşlarının, "Ne bakıyorsun, düzgün yürüyün" şeklinde laf atması üzerine iki grup arasında başlayan tartışma kavgaya dönüştü. Kalabalık grup halinde aileye saldıran şahıslar, Yasin Karaobalı’yı yere düştüğü esnada bıçakla yaralayarak olay yerinden kaçtı. İhbar üzerine bölgeye sevk edilen sağlık ekipleri tarafından Denizli Devlet Hastanesi’ne sevk edilen Yasin Karaobalı, ameliyata alındı. Tedavisine yoğun bakımda devam edilen Yasin Karaobalı’nın sağlık durumunun ise kritik olduğu öğrenildi. Olay ardından başlatılan soruşturma kapsamında B.Y. gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen şüpheli, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

AW121632_01

“OĞLUM YERDE YATARKEN BIÇAKLANMIŞ”

Hastanede evladından gelen iyi bir haberi bekleyen baba Şenol Karaobalı, taraftarı oldukları Denizlispor'un maçını izlemek için gittikleri stat çıkışında yaşananları anlattı. Oğullarıyla birlikte maça gittiği belirten Karaobalı, maç çıkısı bir grubun kendilerine  “Neden yan bakıyorsun” şeklinde laf attığını, yollarına devam ettiklerinde ise, “Neden doğru düzgün yürümüyorsunuz?” diyerek sataştığını söyledi. Sonrasında çıkan arbedede oğluna 15-20 kişilik kalabalık grubun saldırdığını belirten baba Karaobalı, "Oğlum yerde yatarken bir kişi tarafından bıçaklanmış. Biz sonradan öğrendik. Allah şifasına versin, çok kritik şu anda durumu. Zanlılardan birisi yakalanmış ama bize saldıranlar 15-20 kişiydi. Bu kişilerin de yakalanmasını ve bir an önce adalete teslim edilmesini istiyoruz" dedi.

Denizli Jandarmasından 640 İnternet Sitesine Erişim Engelli Denizli Jandarmasından 640 İnternet Sitesine Erişim Engelli

AW121632_05

“UMARIM ADALET YERİNİ BULUR”

Kalabalık bir grubun ağabeyinin üzerine saldırdığını ifade eden Hüseyin Karaobalı, "Yerde bıçaklamışlar. Bıçaklayanlar kaçtıktan sonra ağabeyimin bıçaklandığını gördüm. Şu anda hastanede ve durumu kritik… Biz spor adına sosyal bir aktiviteye gidiyoruz. Bunların olması üzücü bir durum… İnsanlar bu tarz etkinliklere gidemeyecek mi? Kalabalık bir gruptu, yalnızca biri yakalandı. Şu anda dışarıdalar, geziyorlar. Diğer şahıslar için bir gözaltı, tutuklama yok. Yalnızca bir kişiyi tutukladılar. Umarım adalet yerini bulur" diye konuştu.

denizli1-12