Olay dün sabah Denizli’nin Babadağ ilçesine bağlı kırsal Yeniköy Mahallesi’nde meydana geldi. Gezici sağlık hizmeti veren Babadağ Aile Sağlığı Merkezi hekimi N.K. ve ebe hemşire Y.Y.Ö. hizmet vermek üzere bu mahalledeki sağlık odasında hasta kabulüne başladı.

Babadağ Sokakları Renkleniyor Babadağ Sokakları Renkleniyor

İddiaya göre ağrı şikayetiyle gelen Hüseyin G. (26) isimli genç kilo ve boy ölçümü sırasında görevli hemşireye taciz girişiminde bulundu. Beyaz Kod veren sağlık çalışanları Hüseyin G’yi sağlık odasından çıkardı. Olay yerinden ayrılan şüphelinin daha sonra yakınları ile birlikte yeniden sağlık odasına geldiği ileri sürüldü. Hekim ve hemşireye yönelik tehditler savuran aile üyelerinden çekinen sağlık çalışanları kendilerini odaya kapatarak, sedye ve diğer malzemelerle kapıya barikat kurdu. Olay yerine çağırılan jandarma ekipleri kalabalığı dağıtmaya çalıştı. Bu sırada jandarmaya mukavemet gösteren kalabalığın iki jandarma personeline saldırdığı iddia edildi.

İKİ ŞÜPHELİ SERBEST BIRAKILDI

Denizli İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk olayın ardından bölgeye giderek sağlık personeli ile görüştü. Olay sırasında sağlık çalışanlarının ölümle tehdit edildikleri öğrenildi. Gözaltına alınan iki şüpheli çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Sağlık Bakanlığı avukatlarının karara itiraz ederek şüphelilerin tutuklu yargılaması talebinde bulunduğu öğrenildi. Diğer yandan hekim ve hemşirenin şüpheli Hüseyin (G) ile dayısı Recep A. hakkında tedbir kararı aldırdığı belirtildi.

Kaynak: Denizli Yeni Olay- Selami Aydın