Türkiye Satranç Federasyonu ile Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonunda gerçekleşen 2023 Satranç Türkiye Kulüpler Şampiyonası, Pamukkale Yurdu Sosyal Tesislerindeki Konferans Salonunda yapılan ödül töreniyle tamamlandı. Türkiye’nin 32 ilinden ve KKTC’den, toplam 56 takım ve 642 sporcunun hamle yaptığı ‘Türkiye Kulüpler Şampiyonası’ düzenlenen ödül töreninde, dereceye giren takımlara ve sporculara ödüllerini Denizli Gençlik Spor İl Müdürü Ömer İlman ve Federasyon Başkanı Gülkız Tulay takdim etti.

AW941957_02

2. LİGE YÜKSELEN TAKIMLAR ÖDÜLLERİNİ ALDI

8 gün boyunca heyecanlı ve çekişmeli müsabakalara sahne olan Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası’nda şampiyon takım Göztepe Spor Kulübü oldu. Şampiyonada ilk altıya giren takımlar, gelecek yıl bir üst lig olan Türkiye Satranç 2. Ligi’nde mücadele etme hakkı kazandı.

AW941957_04

“SATRANÇTA BAŞARILI ORGANİZASYONLARA İMZA ATIYORUZ”

Üst üste pek çok branşta olduğu gibi Satranç’ta da ulusal organizasyonları Denizli’nin ev sahipliğinde başarıyla gerçekleştirdiklerini söyleyen Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Temmuz ayı boyunca satranç heyecanının Denizli’de yaşandığını kaydetti. Pamukkale Satranç Salonu gibi Türkiye’nin en modern tesislerinden birini Denizli’ye kazandırmanın gurunu yaşadıklarını ifade eden İlman, Satranç Kulüpler Şampiyonasında yarışan tüm sporcuları mücadelelerinden dolayı kutladı.

AW941957_01

“DENİZLİ’DE Kİ İLGİDEN MEMNUNUZ”

Sert İddialara  Makul Yanıtlar Sert İddialara  Makul Yanıtlar

Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay ödül töreninde yaptığı konuşmasında; önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da, 5 buçuk saate yakın süren final karşılaşmasıyla şampiyonanın zorlu mücadelelere sahne olduğunu söyledi. 8 gün boyunca süren şampiyonada yarışıan tüm sporcuları kutlayan Tulay, modern bir tesiste müsabakaların yapılmasına ve sporcuların yurtlarda konaklamasına vesile olan, her türlü desteği sağlayan Denizli Gençlik Spor İl Müdürü Ömer İlman’a ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

AW941957_03

SIRADA TÜRKİYE KUPASI VAR

Satranç Federasyonunun en prestijli organizasyonları arasında yer alan Türkiye Kupası yarışmaları yine Denizli’nin ev sahipliğinde 24-31 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Denizli Pamukkale Satranç Salonu’nda düzenlenecek Satranç Türkiye Kupası heyecanında 62 ilden 586 sporcu hamle yapacak.