Denizli’de 31 Mart 2024 yerel seçimleri büyük bir değişim getirdi. Büyükşehir dahil 16 belediye CHP’li Adaylar tarafından kazanıldı. Resmi olmayan sonuçlara göre seçim verilerine bakıldığında Denizli’de CHP’li adaylar arasında en yüksek oyu ise Merkezefendi Belediyesi seçimlerinde Şeniz Doğan kazandı. Toplam 757 sandıkta 253 bin 488 seçmenin bulunduğu Merkezefendi’de seçmenin yüzde 81,40’ı yani 206 bin 343 oy kullanıldı. Mevcut Başkan Şeniz Doğan, resmi olmayan sonuçlara göre, oyların yüzde 57,78’i yani 115 bin 311 oy alarak tekrar güven tazeledi. Denizli’de yerel seçimlerde CHP’li adaylar arasında en yüksek oy oranına ulaşan isimde aldığı oy yüzdesiyle Doğan oldu. Doğan’ın, en yakın rakibi Ak Parti adayı Ekrem Başer, 64 bin 269 oy alarak yüzde 32,2'de kaldı. Merkezefendi'de İyi Parti adayı Fatih Coşkun yüzde 2,2, DEM adayı Hasan Eliş yüzde 2,02, Zafer Partisi adayı Yusuf Eren Çetin yüzde 1,77, Yeniden Refah Partisi adayı Tamer İm yüzde 1,65 oy aldı.

Şeniz Doğan Rekor Kırdı (2)

“DAHA YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR”

Seçim sonuçlarının belli olmaya başlamasyla birlikte Akkonak Mahallesindeki Seçim Koordinasyon Merkezi önünde seçim galibiyetini ekibiyle kutlayan Doğan, konvoyla Delikliçınar Meydanı'na geldi ve partililerle birlikte kutlamalara katıldı. Meydanda zeybek oynayan Doğan, mutluluğunu vatandaşla paylaşarak şunları söyledi, “2019’da yola çıkmıştık. O tarihten itibaren her zaman benim yanımda oldunuz. Biz herkesi kucakladık. Sosyal demokrat belediyecilik anlayışını Merkezefendi’de yeniden tesis ettik. Sizler bize inandınız. O kadar attıkları iftiraya, çamura rağmen dimdik yanımızda durdunuz. Merkezefendi ile başlayan değişim büyükşehri, Pamukkale’yi ve birçok ilçemizi size geri kazandırdı. Şimdi Denizli ne dedi biliyor musunuz? Rantçı belediyecilik değil, halkçı belediyecilik kazandı. Biz kazandık. İyi ki; varsınız. İyi ki yol arkadaşı olmuşuz. Daha yapacak işlerimiz var. Söz veriyorum her zaman halktan yana olacağım. Her zaman hesap vereceğim. Her zaman sizlerin yanında olacağım” diye konuştu.

Engelsiz Yaşam Akademisi'nden Sanat Dolu Yılsonu Etkinliği, Ayakta Alkışlandılar Engelsiz Yaşam Akademisi'nden Sanat Dolu Yılsonu Etkinliği, Ayakta Alkışlandılar

Şeniz Doğan Rekor Kırdı (3)

Editör: Özkan Tokmak