Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde yapılan Türkiye Kupası U15 - U17 2. Etap yarışlarında, NF Kimya Denizli Bisiklet Takımının parlayan yıldızı Buse Ertekin, U17 Yol ve Kriteryum kategorilerinde olmak  rakiplerini geride bırakarak iki  altın madalya kazandı. Her iki yarışta rakiplerine büyük fark atan Buse, 75 tam puan alarak genel klasmanda ilk sıraya yerleşerek, Avrupa Gençlik Oyunları (EYOF) yolunda büyük avantaj yakaladı.  Başarılı sporcu Ertekin, “Bu organizasyona katılmak ve ülkeme madalya kazandırmak en büyük hayalim, bu hedefim doğrultusunda çalışmalarıma aralıksız devam ediyorum” dedi.

AW899882_01

Uluslararası Bodrum Granfondo yarışında ise,  tüm kategorilerden yerli yabancı yaklaşık 300 sporcunun katıldığı 65,7 km mesafeli kısa parkur kategorisini  NF Kimya Denizli Bisiklet Takımı sporcularından Berkant Taşçı mükemmel performans göstererek kazandı. Kısa parkurda yarışan Hakan Yıldırım ise kendi kategorisinde birinci olurken, genel klasmanda 6. sırada yer aldı. 97 kilometrelik uzun parkurda yarışan Erdem Arım kategorisinde tekerlek farkıyla 4. olurken, Ata Daşkın ise 9. sırada yer aldı.

AW899882_03

Bisikletçiler 6-7 Haziran’da Okullararası, 24-25 Haziran’da ise Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası için çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. 

Denizlispor’da Çavuşoğlu Krizi Denizlispor’da Çavuşoğlu Krizi