2 yıl önce tohumları atılan proje ilk meyvesini verdi… Bir Türk yatırımcının Kuzey Makedonya'da satın aldığı Gostivar Futbol Kulübü, 30 maçta 23 galibiyet ve 7 beraberlik elde ederek namağlup bir şekilde Süper Lig'e yükseldi. Takımın başında 38 yaşında genç bir teknik adam var: Denizli futbolunun yakından tanıdığı bir isim; Murat Daban

85c75e4c-7c90-41fe-8f11-46ef418d15ca

Denizlili olan ve Türkiye'de birçok kulüpte antrenör olarak görev yapan Daban, mavi-beyazlıların mutlu sona ulaşması ile adını tarihe yazdırdı. Genç çalıştırıcı, yurtdışında şampiyonluğa ulaşan ilk teknik direktör olmayı başardı.

“İKİ UNSURU ATLAYAMAYIZ”

Gostivar’ın şimdi yeni bir hedefi var. O da Avrupa… Mavi-beyazlılar, bu sezon çıktığı Süper Lig'de hem zirveyi zorlamak hem de Makedonya Kupası'nı almaya çalışacak. Teknik Direktör Daban, “Dilini, sosyal yaşamını, örf ve adetlerini bilmediğimiz bir ülkede zorlu bir yarış verdik. İlk günden itibaren çok sancılı günler yaşadık. Ancak başarımızın arkasında iki önemli unsur var. İlki bize güvenen başkanımız, ikincisi ise inancımızdı” diye konuştu.

5ec7545c-726b-45ed-9737-edb035fd15e7

“YENİ BİR SÖZÜMÜZ VAR”

Alper Potuk transferine de değinen Daban, “Böyle kariyerli bir futbolcuyu buraya getirmek kolay değildi. Bize, başkanımızın ortaya koyduğu vizyona ve projeye inandığı için Gostivar için oynamayı kabul etti. Akıllı transfer politikası ile doğru isimleri, uygun fiyatlara takıma kazandırdık. Başkanımız sayesinde modern bir stadyuma da kavuştuk. Şimdi ona verdiğimiz yeni bir söz var. O da Avrupa kupalarına katılmak. İnşallah onu da başaracağız” şeklinde konuştu.

alper-potuk-6

ALPER POTUK: İNANMASAM GELMEZDİM

Denizlispor’a Tahsis Edilen Otobüs Satışa Çıktı Denizlispor’a Tahsis Edilen Otobüs Satışa Çıktı

Türk futbolunun çok şeyler beklediği en özel yeteneklerinden biriydi Alper Potuk. Eskişehir formasıyla gösterdiği çıkış heyecan yaratmış, üç büyükleri peşine takmıştı. Fenerbahçe'de tam 7 yıl forma giydi, A Milli Takım için ter döktü. 32 yaşındaki futbolcu artık Gostivar için mücadele edecek. Kuzey Makedonya ekibini seçmesiyle ilgili konuşan Alper, “İnanmasam buraya gelmezdim. Kulübün yaklaşımı ve ortaya koyduğu vizyon beni etkiledi. Güzel bir sunum yaptılar. Türklerin çok yaşadığı bir bölge. İnanıyorum ki artık Gostivar daha dikkatli takip edilecek. Amacımız kesinlikle şampiyonluk ve Avrupa'da mücadele edebilmek” dedi.

Kaynak: sözcü