Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Denizli Şubesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen "Ege Bölgesi İş Geliştirme ve İstişare Toplantısı, Karahayıt'ta gerçekleştirildi. Toplantıya önceki dönem Ekonomi Bakanı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci, AK Parti Denizli Milletvekillerimiz Cahit Özkan ve Şahin Tin, ASKON Genel Başkanı Orhan Aydın, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Hüseyin Memişoğlu, TÜRSAB Pamukkale Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Turan Köseoğlu ile diğer davetliler katıldı.

ANAYASA KALKINMA SEFERBERLİĞİNİN TEMİNATI OLACAK

AK Parti Denizli Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Cahit Özkan, Anadolu topraklarının birikiminden aldığı güç ve medeniyetin temsil ettiği adalet ilkesiyle kurulan Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği'nin düzenlediği "Ege Bölgesi Denizli İş Geliştirme ve İstişare Toplantısı"na katıldıklarını belirtti.  Bazılarının Türkiye'yi her şeye burun sokmakla eleştirdiğine dikkat çeken Özkan, "Ecdadımızdan aldığımız kadim mirasın gereği olarak gönül coğrafyamızın ve dünyanın barış, huzur ve refahı için üstlendiğimiz tarihi sorumlulukla hareket ediyoruz." dedi. Yeni anayasa eleştirilerine işaret eden Özkan, Türkiye'nin gündem sıralamasına baktığımız zaman ilk 10 gündemin içerisinde anayasa, refah, üretim, istihdam üretim, ihracat, yatırım seferberliği, serbest piyasa, girişim, her alandaki çalışmanın alt yapısı anayasadır. Sivil, demokratik, katılımcı anayasa ülkede bugüne kadar elde ettiğimiz savunmada, üretimde, istihdamda, ihracattaki kazanımlarımızın teminatı olacaktır. 41 yıllık süre zarfında 19 değişiklik yapılmasına rağmen maalesef ülkenin medeniyet birikimini toparlayamayan, toplumsal barışı sağlayamayan ve serbest teşebbüsü, üretimi, istihdamı bu ülkenin en önemli gücü olarak görmeyen bu anayasal system kriz öksürmkeye, tıksırmaya maalesef devam edecektir. Sivil, demokratik ve özgürlükçü Yeni Anayasa, aziz milletimize bırakacağımız en büyük eser ve 21 yıldır gerçekleştirdiğimiz kalkınma seferberliğinin de teminatı olacaktır." ifadelerine yer verdi.

İşte Meslek Meslek Zamlı Memur Maaşları İşte Meslek Meslek Zamlı Memur Maaşları

MİLLİ KALKINMAYI TÜM GÜCÜMÜZLE DESTEKLİYORUZ

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin de, büyük ve güçlü Türkiye'nin inşası için emek verenlerin her zaman yanında olacaklarını vurgulayarak, "Milli kalkınmayı tüm gücümüzle destekliyoruz. Türkiye genelinde 10 bini aşan üyesiyle Ülkemizin öncü STK'larından olan ASKON'un adalet, eşitlik ve ilerleme yolculuğundaki adımlarını takdirle izliyoruz. Üretmenin anlamını kavramış akıl ve alın teri dökerek başarı hikayeleri yazmış sanayicimiz kalkınmamızın en etkin gücüdür. Anadolu'nun kadim ruhunu yaşatmak için hep birlikte mücadelemizi kararlılıkla sürdürüyoruz. Milli kalkınma hamlelerimizin yolunu desteklerle açmaya, gücümüzü daha da artırmaya azimliyiz, gayretliyiz. Müreffeh yarınlar için hep birlikte emek vermeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

ASKON Genel Başkanı Orhan Aydın da, gerçekleştirdikleri toplantının Denizli'ye, bölgeye ve ülke ekonomisine hayırlı olmasını diledi. Toplantıya katılanlara, başarılı organizasyonu gerçekleştiren Denizli Şube Başkanı Uğur Küçük ve tüm katılımcılara teşekkür etti. Gazze'deki insanlık dramının altını çizen ve yerli üretimin önemine işaret eden Aydın, "Dünyayı kötülerin biçimlendirmesine ve yönetmesine izin vermeyelim. Unutmayalım ki, inancımız bize haksızlık karşısında susanın dilsiz şeytan olduğunu öğretmiştir. Bu nedenle dünya barışı için, adil bir düzen için güçlü ekonomi güçlü Türkiye diyoruz. Başaracağız. Yerli ve milli duruşumuzla en kaliteli ürünleri biz üreteceğiz. Kendimize güvenelim" dedi.