Denizli halkının sempatik tavırlarıyla yakından tanıdığı Küçük Ağa lakaplı Ceyhan Çobanoğlu, 35 yıldır biriktirdiği koleksiyonunda 5 binden fazla tespih bulunuyor. Gazi Bulvarında 41 yıldan bu yana büfe işletmeciliği yapan Çobanoğlu, aralarında nadide parçaların da bulunduğu tespihleri Denizli halkının beğenisine sundu.

Denizli Eski Baro Başkanı Silahlı Saldırıda Öldü Denizli Eski Baro Başkanı Silahlı Saldırıda Öldü

DENIZLI-NIN-KUCUK-AGASI-COBANOGLU-35-YILLIK-KOLEKSIYONUNU-SATISA-CIKARDI-1-1693895941

Koleksiyonunda kehribar, oltu taşı, kuka, kaplan gözü, akik, ametist, sedef, havlit, oniks taşlarından yapılma, gümüş işlemeli, püsküllü 5 binin üzerinde tespih bulunduğunu söyleyen Ceyhan Çobanoğlu, “Tespih merakım 35 yıl önce elime geçen bir tespihle başladı. Yıllar içinde koleksiyonumdaki tespih sayısı giderek arttı. İçinde çok kaliteli ve nadide tespihler de bulunuyor. Farklı boyutlarda, farklı renklerde ve çeşitte parçaların bulunduğu bir koleksiyona sahibim. Büfe işlettiğim için tespih de satıyorum. Birkaç ay önce koleksiyonumdaki tespihleri de satmaya karar verdim” diye konuştu.

DENIZLI-NIN-KUCUK-AGASI-COBANOGLU-35-YILLIK-KOLEKSIYONUNU-SATISA-CIKARDI-2-1693895921

Tespih meraklılarının Delikliçınar Meydanında pasaj içinde açtığı tespih standını sürekli ziyaret ettiğini belirten Küçük Ağa Çobanoğlu, her bütçeye göre tespih çeşidi bulunduğunu belirterek, “Ülkemizde tespih özellikle erkeklerin vazgeçemediği bir aksesuar. Yıllardır ben de tespih kullandım. Meraklılarını aradıkları türde tespihler için açtığım standıma bekliyorum” dedi.

Kaynak: https://denizliyeniolay.com/ - Osman Nuri Boyacı