Sezona şampiyonluk parolasıyla giren Denizli temsilcisi Horozkentspor, Kadınlar 1.Lig A Grubu’nu lider tamamladı. Güçlü oyuncu grubu ve etkili futboluyla dikkatleri üzerine çeken Horozkentspor, play-off grubunda şampiyonluk yolunda umutlarını son haftaya kadar taşıdı. Son maçta Kocaeli Kadın Futbol Takımı’nı 6-0’lık net bir skorla yenen Horozkentspor, Süper Lig’e çıkma şansını 1 puanla kaçırdı.

Çameli Belediyespor’dan Gol Şovu Çameli Belediyespor’dan Gol Şovu

Horozkentspor 2

“DENİZLİ İÇİN ÇOK GÜZEL OLACAKTI”

 Geçen hafta alınan beraberlik ve bu haftaki maçın sonucu ile Süper Lig’e çıkma durumunun ortadan kalktığını söyleyen Horozkentspor Teknik Direktörü Osman Kıraç, “Eğer Süper Lig’e çıksaydık buraya Fenerbahçe, Galatasaray ve birçok büyük takım gelecekti. Seyirciler çok daha fazla gelecekti. Heyecan olacaktı ve biz o heyecanı maalesef Denizli halkı olarak kaçırdık. Maddi olarak ta çok sorunlar yaşadık. Kendi grubumuzu lider bitirdik ama 2 tane Brezilyalı kızımız vardı. Onlarla maddi sorunlardan dolayı yollarımız ayrıldı. Rakipler tam tersi kadrolarını güçlendirdi. Destek olmadığı için kızlarımızın paralarını, teknik ekibin paralarını ödemekte zorlandık. 4-5 kişinin desteğiyle olmuyor. Denizli tekstil sektörü olarak Türkiye’nin incilerinden biri. Bu takıma sahip çıkılabilir. Oyun konusunda bazı yanlışlar yapmış olabiliriz. Ama baştan kamuoyu olarak aynı çatı altında toplansaydık şuan daha farklı olurdu. Bu işler maalesef para ile oluyor. Maddi durumumuz daha iyi olursa diğer sezon daha iyi bir kadro kurulup daha rahat Süper Lig’e çıkabiliriz. Ama sadece 4-5 kişinin desteğiyle nereye kadar olur bilmiyorum” dedi.

Horozkentspor 1s

“BİR ŞANSIMIZ OLABİLİR”

Hatayspor’un Süper Lig’e çıkmama ihtimali olduğunu söyleyen Kıraç, sözlerine şöyle devam etti “Hatayspor’un şuan Süper Lig’e dahil olamaması gibi bir durum olabilir. Böyle bir durum olursa biz 3’üncü takım olarak Süper Lig’e dahil olacağız. Hakettiğimizi düşünüyoruz, üzgünüz. Tabi bu noktada Denizli’nin de bize destek olması lazım. Denizli olarak kenetlenme sorunu yaşıyoruz”