Valiler Karanamesi Resmi Gazete'de yayımlandı. Denizli Valisi Ali Fuat Atik, İçişleri Bakanlığına Mülkiye Başmüfettişi; Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, Denizli Valisi olarak atandı. Resmi Gazete'nin 10 Ağustos 2023 Perşembe günü 32275 sayılı Atama Kararları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla açıklandı. Valiler Kararnamesiyle 57 ile yeni vali atandı. Kararnameye göre, 10 Haziran 2020'de göreve gelen Denizli Valisi Ali Fuat Atik, İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişi olarak atandı. Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, yeni kararla Denizli Valiliğine atandı.

atik1

VALİ ATİK VEDA MESAJI PAYLAŞTI

Öte yandan Valiler Kararnamesi ile İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişliği görevine atanan Vali Ali Fuat Atik, sosyal medya adresinden anlamlı bir mesaj yayımladı. Vali Atik mesajında şu ifadeleri kullandı;  “Mütevazi bir memur ailesinin evladı olarak dünyaya gözlerini açan şahsıma Anadolu’nun dört bir tarafında Kaymakam olarak çalışmayı akabinde Vali olarak Büyük Türk Milleti’ne hizmet etmeyi nasip eden Yüce Allah’a hamd olsun, Devletimiz var olsun. Eyvallah…”

20230810aw005011-0

DENİZLİ’NİN YENİ VALİSİ ÖMER FARUK COŞKUN KİMDİR?

1970 yılında İstanbul’da doğdu. İlköğrenimini İstanbul’da, orta öğrenimini Bursa’da tamamladı. 1996 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim Bilimleri Bölümünde yüksek lisans yaptı. 1996-2007 yılları arasında sırasıyla, Kocaeli Kaymakam Adaylığı, Kırşehir-Akpınar, Tunceli-Mazgirt, Bitlis-Adilcevaz ilçelerinde Kaymakam olarak görev yaptı. 2007 yılında Mülkiye Müfettişliğine, 2009 yılında da Mülkiye Başmüfettişliğine atandı. 13.06.2017 tarihinde Osmaniye Valisi olarak atandı. 2020’den bu yana da Kahramanmaraş Valisi olarak görev yapıyordu. Vali Ömer Faruk Coşkun evli ve 2 çocuk babasıdır.

1vali

2vali

DİSGDER Yeni Yönetimi İSG Alanında Faaliyetlere Başladı DİSGDER Yeni Yönetimi İSG Alanında Faaliyetlere Başladı

3vali