Tarihinin en kötü dönemini yaşayan ve birçok sıkıntılarla boğuşan Denizlispor’da, mevcut duruma isyan eden taraftar dernekleri ortak basın açıklaması düzenledi. Yeşil Cephe Taraftar Derneği Başkanı Zeki Turan ve dernek üyeleri ile Kapalı Tayfa Taraftar Derneği Başkanı Halil Kozluca ve dernek üyeleri Stadyum Cafe’de bir araya geldi.

0c2c5052-5d26-4fe6-a5c9-5d67a64727bc

“DENİZLİSPOR’UN YOK OLMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ”

Ortak basın açıklamasını Yeşil Cephe Taraftar Derneği Başkanı Zeki Turan okudu. Denizlispor’un yok olmasına asla izin vermeyeceklerini belirten Turan, “Bugün bu açıklamayı Denizlispor'u yitirmemek adına yapıyoruz. Kulübün mevcut durumuyla alakalı çok büyük bir bilinmezlik içindeyiz. Bir sonraki günü dahi tahmin etmekte güçlük çekiyoruz. Varoluş sebebimiz olan Denizlispor'un gözlerimizin önünde yok olmasına asla izin vermeyeceğiz. Kulüp başkanının çok acil bir şekilde takımın güncel durumu ve önümüzdeki sezon hakkında açıklamalar yaparak kamuoyunu bilgilendirmesi gerekiyor. Denizlispor kimsenin şahsi hırslarını tatmin edeceği bir yer olmamıştır ve olmayacaktır. Denizlispor, Denizli şehrinin en büyük markasıdır ve sahibi de Denizli halkıdır. Mevcut futbol piyasası göz önünde bulundurulduğunda şirketleşmeyen kulüplerin ayakta kalmalarının ne kadar güç olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Hele ki bu kadar "dürüst" yöneticilerin olduğu bir ortamda şirketleşmeyen kulüplerin ayakta kalması hatırı sayılır şekilde güçleşmiştir” diye konuştu.

TARAFTARLARIN CEVAPLANMASINI İSTEDİĞİ SORULAR

Denizlispor Başkanı Mehmet Uz’a sorular soran taraftarlar, cevap istedi. İşte o sorular; “Başkana ve yönetim kuruluna soruyoruz. Geçtiğimiz sezon Yukatel firmasının takımı şirketleştirme girişiminin olduğu ve yönetim tarafından reddedildiği doğru mudur? Eğer reddedildiyse hangi sebeplerle reddedilmiştir? Bu sezon bahsi geçen İngiliz kaynaklı firmayla şirketleşme için görüşüldüğü doğru mudur doğruysa ayrıntıları nelerdir? Geçtiğimiz sezondan bu yana verilen transfer yasağının kaldırılacağı sözü niye tutulmamıştır? Neye dayanarak bu söz verilmiştir, tutulmadıysa buna neden olan nedir? Transfer yasağının kaldırılmadığı takdirde kulübün tepetaklak gideceği aşikarken neden Denizli halkına umut satıldı? Şayet yönetimin bunu yapacak gücü yoksa niye insanlara hayal satıldı? Denizli kamuoyunu yanıltarak ele ne geçirilmek istendi? Profesyonel liglerin en zorluları arasında başı çeken 2.ligde bu şartlar altında mücadele edebilecek miyiz? Bize kalırsa çok zor ancak eğer ligde kalınırsa bu büyük Denizlispor camiası için bir başarı mı sayılacaktır? Transfer yasağımız bulunmasına rağmen altyapıdan yetiştirdiğimiz futbolcularla sözleşme yapılmasının unutulmasıyla bu futbolcuların başka kulüplere bedavaya gitmesi hangi mantıkla izah edilebilir? Bu hareket iş bilmezlik değil de nedir? Bunu yapanlar utanıyorlar mı merak içindeyiz. Tüm bu karamsar tablonun içinde, bu tabloya sebep olan yöneticilerin tek derdi koltuk mudur? Şayet öyleyse bilelim ve takımın sahipleri olarak biz de bu şartlara göre bir reaksiyon alalım. Sorduğumuz sorular ve güncel konular hakkında çok acil açıklama bekliyoruz. Ya üzerinize düşeni eksiksiz yapın ya da kulübün önünü açın! Denizlispor tarih yazmıştır ve yazacaktır ama asla tarih olmayacaktır!”

3c2e4e1f-36c2-47ba-a4ed-c63e4c5b1304

“DENİZLİSPOR BU DURUMA HİÇ DÜŞMEDİ”

Bülent Ertuğrul İmzayı Attı Bülent Ertuğrul İmzayı Attı

Denizlispor’un bu kadar zor ve kötü duruma hiç düşmediğini belirten Başkan Zeki Turan, “Denizlispor tarihi boyunca bu lige hiç düşmedi. Bu duruma da hiç düşmedi. Bugün genç oyuncularımız Denizli’nin 40 derece sıcağında çift idman yapıyorlar. Normal şartlarda bu kulübün Isparta’da, Afyon’da kamp yapması gerekirken, ne yazık ki kendi tesislerinde sıcakla boğuşuyorlar. Bu çocuklar 1 ay sonra sahaya çıkacaklar. Güç depolamaları gerekiyor. Ama bakıldığında çok kötü bir ortam var. Genç topçuların biz şuursuzca satıldığını görüyoruz. Futbol şubeden anlayan kişiler yine yok bu kulüpte. Kadir Kurt diye bir oyuncumuz var. Somaspor’dan Manisa FK’ya gidiyor. Bu adam nasıl olurda buraya gider. Bunun açıklaması izahı olamaz. Takımımızdaki futbolculara farklı farklı kulüplerden tekliflerin geldiğini ve tekliflerin değerlendirilerek satılabileceğini duyduk. Böyle bir ortamda futbolcu satılması ne kadar doğru olur” dedi.